Bir Kadının Dargın Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Kadınların kullandığı bazı kelimelerin erkekler için düz, bildik anlamlarından öte, farklı mesajları vardır. Bu anlamları bilmeyen erkeklerin işi zordur.

İşte kadınların kızgınlıklarını yansıtan ünlem cümlecikleri!!..

“İYİ !”: Kendisinin haklı olduğunu, münazarayı noktaladığını gösterir. Artık susmalısınız. Haklı olduğunuzu düşünseniz de.

“BEŞ DAKİKA”: Değişken anlamlı bir kelimedir. O giyiniyor ve siz bekliyorsanız yarım saat demektir. Ama siz tv izlerken sizden bir şey yapmanızı istediyse ve size beş dakika süre verdiyse “beş dakika” gerçekten beş dakikadır.

“HİÇ !”: Bu kelime fırtına evveli sessizliktir ve alarma geçmenizi gerektirecek “birşey” var demektir. “Hiç” ile başlayan müzakereler “iyi” ile biter.

“DEVAM ET !”: Bu bir izin değil, ikazdır. Aldanıp da yapmaya devam etmeyin.

“SESLİ İÇ GEÇİRME”: Bu bir kelime değildir, ama bu da erkekler tarafından yanlış anlaşılır. Sizin bir aptal olduğunuzu düşünüyordur ve “seninle niye zaman kaybediyorum ki” demek istiyordur.

“TAMAM !”: En tehlikeli kelimelerden biridir. Yaptığınız hatayı size ne zaman ve nasılda ödeteceğini düşünmek için zamana ihtiyacı var anlamına hasılat.

“TEŞEKKÜR EDERİM !”: Kadınlar tarafından en az kullanılan kelimelerden biridir. Bir kadın size teşekkür ediyorsa, mutlu olup nedenini sormaya kalkmayın. Sadece “birşey değil” deyin ve hemen odadan sıvışın.

Bir cevap yazın