Böbrek Sızıdene Ne İyi Kazanç

Su:  Böbrek sızısından muzdaripseniz su bunun en ehemmiyetli çözümü olabilir. Suyun en ehemmiyetli özelliği bedenden zehirli maddelerin basitçe atılmasını sağlamasıdır. Suyun bu işlevi böbreklere takviyeci olur ve su noksanlığından kaynkalanan böbrek sızısını giderir. Bunun için günde 8-10 bardak su içilmesi önerilmektedir.

Limon Suyu: Limonun kapsadığı kalsiyum böbreklerdeki kum ve taşların kırılmasını sağlayan sitrik asit seviyesini çoğaldırmayı sağlar. Kumpaslı olarak limonata içmek sık sık idarar çıkarıp bövreklerin arınılmasını sağlar.

Isırgan Yaprakları: Isırgan yaprakları böbrek sızısını geçirdiği gibi ıdrarı teşvik ederek sindirim sistemine takviyeci olur. Kumpaslı biçimde ıdrarı teşvik eden ısırgan yaprakları başta böbrek sıhhati olmak üzere, sindirim sistemi sıhhatini korur.

Buğday Ekmeği: Böreklerde oksalat yaradılışını önlediği gibi, lif, protein, magnezyum açısından zengin olduğu için böbrek sıhhatinin  korunmasını sağlar. Buğday ekmeği uzun vadede tüketilidğinde böbrek ağrolarını giderebilir.

Fasulye: Kısık ateşte hazırlanan lezzetli faulse yemeği sindirim sistemine takviyeci olduğu gibi taş dahil böbreklerde sızıya neden olan sızıları giderir. Fasylye aynı zamanda böbrek enfeksiyonlarına bereketlidir. Ayrıca fasuyleyi kaynatarak soğuduktan sonra suyunu içebilirsiniz.

Fesleğen: Böbrek sızıları ve enfeksiyonları için fesleğen şahane bir seçim olabilir. Böbrek sızılarından muzdarip olan bireyler için balla karıştırılarak harcanması meseleyi büyük miktarda çözmeye takviyeci olabilir.

Kereviz: Antiseptik özelliği olan kereviz de böbrek sızılarını gideren değişik ehemmiyetli biktilerden birisidir. Kerevz oksalat’a neden olan zehirli maddelerden bünyeyi arınmaya takviyeci olur. Bunun yanında böbrek sızısına neden olan böbrek taşlarının yaradılışını engeller.

Nar: Nar suyu başta böbrek enfeksiyonları olmak üzere böbrek sızısına bereketlidir.  Böbrek taşları problemlerinde dahi nar suyu öneri edilmektedir. Günde bir bardak nar suyu harcanması böbrek sızısı meselesini ortadan kaldırabilir.

Karpuz: Potasyum açısından oldukça zengin olan potasyum, böbrek taşı yaradılışına mani olabilir. Böbrek taşalarının ne kadar acı verici olduğunu yaşayanlar öğrenir, yaz mevsimlerinde kumpaslı biçimde karpuz tüketimi böbrek taşları ve böbrek sızısı meselelerini giderebilir.

Domates Suyu: Dünde bir bardak domates suyu var olan böbrek sızısına iyi gelebilir,bunun yanında genel böbrek sıhhatini gözetmeye takviyeci olabilir. Bunun yanında domatesleri doğrayarak hastanın sızı olan kısmına bir bez aracılığıyla bağlayabilirsiniz.

Zeytin Yağı: Zeytin yağının böbreklere genel anlamda verimli olduğunu söylemek olası, özellikle böbrek taşı için kumpaslı olarak kullanılabilir. Günlük salata tüketimlerine zeytin yağı ilave etmek dahi böbrek sızısı meselelerine tutulma tehlikesini ciddi anlamda eksiltir.

Bir cevap yazın