Boşuna Oda Spreylerine Para Vermeyin. Evinize Bahar Gelecek

Boşuna oda spreylerine para verip lavanta, çilek kokacak diye ciğerlerinizi zehirlemeyin. Bu usul sayesinde eviniz mis gibi kokacak.

Natürel Oda Kokusu Hazırlama

Evin kokusunu hoşlaştırmak için sıktığımız kimyevi kokular evimizin içindeki havanın daha çok kirlenmesine neden olur. Piyasadan satın aldığımız kokularla evimizin hoş koktuğunu zannederiz.

Aslında o koku bizim burun kanallarımıza yapışan kandırmalı meyve yağlarının kokusudur. Biz bu kokuyla evimize kimyevi zehir püskürttüğümüzün farkında olmayız.

Oysa natürel yollarla evimizin hoş kokmasını sağlayabiliriz. Natürel yollarla oda kokusu hazırlamanın iki yolu vardır. Üstelik hazırlayacağınız sıhhatiniz de tehdit altında olmayacaktır.

Pratik Natürel Oda Kokusu Hazırlama

Bir fıs şişesine 500 ml suyu koyun. İçerisine 1 çay kaşığı karbonat ilave edin Karbonat; suyun içerindeki kireçleri alt indirerek kokunun daha fazla kalmasını sağlar.

Üzerine 1 tatlı kaşığı limonu sıkın ve en son olarak isteğe bağlı seçtiğiniz portakal veya lavanta yağını damlatın. Evinizin mis gibi kokmasını sağlayacak olan natürel kokunuza hazır

Bahar kokulu Potpuri

Yarım Fincan nane yaprağı yarım fincan biberiye yaprağı, 1 tatlı kaşığı kekik yaprağı, 1 tatlı kaşığı karanfil, 1 tatlı kaşığı limon kabuğu, 1 çay kaşığı portakal kabuğunu sırça bir kavanoza koyun ve bir kaşık dayanağıyla iyice karışana kadar karıştırın. Kavanozun kapağını kapatın ve hava akımının olmadığı, dolaysız güneş ışığının gelmediği ve fazla sıcak olmayan bir yerde saklayın.

Kavanozu 1-1 buçuk ayda günde bir kere hafifçe çalkalayın.

Natürel Oda Kokusu Hazırlama Pratik Bilgiler

Elektrik süpürgenizin filtresinin dışına birkaç damla natürel esans yağı damlatın. Evinizi süpürdüğünüzde güzel kokuların dağılmasını sağlayacaktır.

Eğer evde şömine varsa odunları yakmadan evvel üzerlerine birkaç damla natürel aromatik esans yağı damlatın.

Odanız kötü mü kokuyor? İşte dermanı!

Bir kaseye sirke koyun ve odada bekletin. Birkaç gün sonra odada sigara dahil hiçbir koku kalmayacaktır. Boşuna oda spreylerine para verip lavanta, çilek kokacak diye ciğerlerinizi zehirlemeyin.

Evdeki boya kokusunu gidermek için büyük soğanı ikiye dağılın. Soğanları su dolu kabın içine koyun ve kokulu odaya vazgeçin. Kokunun yok olduğunu göreceksiniz.

Evinizin hoş kokması için bir kap suya bir avuç karanfil veya tarçın çubukları atın ve ocakta yarım saat ağır ağır kaynatın. Eviniz çok hoş ve natürel kokacaktır.

Baharın mis kokusu tüm evinizi sarsın; ruhunuzu mutlulukla okşasın diye sizin için harika kokular hazırladık. Hepsi ev imali, hepsi natürel, hepsi elinizdeki malzemelerle. Ve yapmak da sizin elinizde.

“Boşuna Oda Spreylerine Para Vermeyin. Evinize Bahar Gelecek” üzerine 2 yorum.

  1. Oda parfümü ne para vermeyin diyorsun birsürü yağ ismi sayıyorsunuz bu yağları sokakta çarşıda pazarda aktarda bedava mı dağıtıyorlar acaba anlamadım? ?

Bir cevap yazın