Boyun Sızısına Nebatsal Rehabilitasyon

Boyun sızısına natürel çözüm teklifleri şunlardır: Boyun sızısına ne iyi kazanç: Boyun sızısı için nebatsal çözüm

Boyun Sızısına Nebatsal Rehabilitasyon

Boyun sızısı masajı:

Boyun sızısı için önerilen ilk çözüm masajdır. Yapılan masaj kan akışını uyarır ve kısa müddette gevşeme sağlar. Masaj sırasında fazla baskı uygulanmamalıdır. Bir uzmana yaptırılması önerilir.

Boyun sızısını gidermek için ne yapılmalı:

Boyun adalelerini çalıştıran egzersizler yapılabilir. Günde 15 dakika parçalaması yeterli olacaktır. Kafa geriye doğru yatırılır. Ardından öne doğru eğilir ve adalelerin gerilmesi sağlanır. Bu operasyon birkaç kere tekerrür edilir. Şiddetli sızılarda egzersiz yapılması önerilmez.

Boyun sızısına natürel çözümler

Konut imali analjezik

Bu karışım için zorunlu malzemeler; Hindistan cevizi yağı, balmumu, nane yağı ve okaliptüs yağı. 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile balmumu karıştırılır. Ardından balmumu eriyene kadar ısıtılır.  Ateşten alınır ve içerisine 5’er damla nane yağı ve okaliptüs yağı ilave edilir. Bu karışım kapaklı bir kap içerisine dökülür. Birkaç dakika bekletilir ve ardından boyun ve ense bölgesine masaj yaparak uygulanır.

Kısa müddette sızıların eksilmesine takviyeci olur. Bu karışım fazla hazırlandıysa hava almayan bir kap içerisinde serin bir yerde saklanabilir.

Boyun sızısı için ne yapılmalı

Epsom tuzu veya magnezyum

Magnezyum adale sızıları için kullanılır. Ense ve boyun sızıları için de önerilmektedir. Yaş ve cinsiyete bağlı olarak takribî 420 mg epsom tuzu ya da 310 mg magnezyum yardımı alınabilir. Ancak uygun doz için kesinlikle hekime danışılmalıdır.

Akupunktur:

Akupunktur yaygın olarak kullanılan seçenek rehabilitasyonlar arasındadır. Bedende muhtelif stratejik noktalara ufak iğnelerin daldırılması ile uygulanan bu usul ense ve boyun sızıları için de kullanılabilir. Ancak alanında uzman birine yaptırılmalıdır.

Gevşemek ve dinlenmek:

Duygusal stres genellikle adale gerginliğine neden olabilir. Boyun yakalanmasının genel sebebi strestir. Bu sebeple stres ve gerginlikten uzak durulması önerilir. Meditasyon ve soluk egzersizleri yapılabilir.

Boyun sızısına iyi gelen bitkiler

Ense ve boyundaki sızıları eksiltmek için nebatlardan yararlanılabilir. Mentol soğutma tesiri ile önerilen bir çözümdür. Bu sebeple nane yaprakları ve nane yağı kullanılabilir. Kafur şişliği eksiltir ve bölgede kan dolaşımını artırır. Capsaicin kapsayan kırmızı biber ise asapları yatıştırır ve arıyı kısa müddette rahatlatır.

Bir cevap yazın