Bu 3 Malzemeyi Kahvenize İlave Edin ve Ne Kadar Yağ Yaktığınızı 1 Haftada Gözlerinizle Görün

Herkesin kendine göre ideal bir kilosu vardır. Bu sebeple çoğu birey kilo vermeye çalışır. Özellikle yaz gelmeden birkaç ay evvel muhtelif perhizler yapılır. Ancak yapılan perhizlerin çoğu uzun vadede yararlı değildir.

Kahvenize karıştıracağınız üç gıdayla, karışımı günde iki defa içmeniz halinde yağlarınızı eritmeniz olası. Karışım sayesinde bedeniniz yağları düşman olarak görecek ve yakmaya başlayacak. Kahveye ilave edeceğiniz üç malzeme de evinizde bulunuyor.

Kahve içmenin hem avantajları hem de fazla tüketimi halinde dezavantajları var. Mesela kahve metabolizma süratini çoğaldırmasıyla şöhretlidir. Kahvenize ilave edeceğiniz üç şeyle ise bedeninizdeki yağların yakımını hızlandıracaksınız.

Malzemeleri karıştırıp kahvenize ilave faktörüz gerekiyor. Dikkat faktörüz gereken nokta ise geceleri karışımı içmemeniz. Aksi halde uyuyamayabilirsiniz.

İşte Gereksiniminiz Olan 3 Malzeme

  • 2 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı

David Wolfe’un belirttiğine göre karışımı günde iki defa içmeniz halinde bedeninizdeki yağların yakımı hızlanıyormuş.

Bal

Balda şeker bulunduğundan, balı kahveye karıştırmanın kötü bir fikir olduğunu düşünebilirsiniz. Livestrong.com’da belirtilenlere göre ise balın glisemik indeksi şekerden daha düşük olduğundan kahvenize ilave etmenizde bir mahzur yokmuş. Bal, sıhhatli meşrubatlarda kullanılır. Bunun sebebi ise natürel tatlandırıcı olması ve sıhhatinize verimi olmasıdır.

Tarçın

İnsanlar, daha öncekinden beri tarçının bereketlerinden haberdardılar. Ancak çoğu birey tarçının metabolizma süratine olan katkısından habersizdir. Tarçın, kan şekeri seviyesini düşürerek açlık hissini ortadan kaldırır. Ayrıca beden sıcaklığını çoğaldırır ve metabolizmayı süratlendirir. Natürel yağ yakıcıdır.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistancevizinin bedende yağ olarak depolanma kapasitesi düşüktür. İnsanlar mevzu hakkında giderek bilinçleniyorlar. Ayçiçeği yağı yerine zeytinyağı ve hindistancevizi yağı kullanmaya çalışıyorlar. Bedeniniz hindistancevizini hazmederken ortaya yağ yakmaya takviyeci bir ısı çıkıyor.

Bu üç şahane besin midenize indiği andan itibaren yağ yakımını süratlendiriyorlar. David Wolfe’nin belirttiğine göre, şayet günlük tükettiğiniz kalorinin altında kalori alırsanız ve karışımı günde iki defa kapsasanız, yağ yakımının tesirini bir hafta içinde görmeye başlayacaksınız.

Her gün kahve içen biriyseniz, kahvenize karışımı ilave etmeyi deneyin. Yağ yakmak isteyen dostlarınızla karışımı paylaşın.

Bir cevap yazın