Bu 3 Malzemeyi Kahvenize İlave Edin Ve Ne Kadar Yağ Yaktınızı 1 Haftada Gözlerinizle Görün

Herkesin kendine göre ideal bir kilosu vardır. Bu sebeple çoğu şahıs kilo vermeye çalışır. Özellikle yaz gelmeden birkaç ay evvel muhtelif perhizler yapılır. Ancak yapılan perhizlerin çoğu uzun vadede bereketli değildir.

Kahvenize karıştıracağınız üç besinle, karışımı günde iki kere içmeniz halinde yağlarınızı eritmeniz muhtemel. Karışım sayesinde bedeniniz yağları düşman olarak görecek ve yakmaya başlayacak. Kahveye ilave edeceğiniz üç malzeme de evinizde bulunuyor.

Kahve içmenin hem avantajları hem de fazla tüketimi halinde dezavantajları var. Mesela kahve metabolizma süratini çoğaldırmasıyla şöhretlidir. Kahvenize ilave edeceğiniz üç şeyle ise bedeninizdeki yağların yakımını hızlandıracaksınız.

Malzemeleri karıştırıp kahvenize ilave etkeniz gerekiyor. Dikkat etkeniz gereken nokta ise geceleri karışımı içmemeniz. Aksi halde yatamayabilirsiniz. İşte gereksiniminiz olan üç malzeme:

  • 2 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 1 çay kaşığı hindistancevizi yağı

David Wolfe’un belirttiğine göre karışımı günde iki kere içmeniz halinde bedeninizdeki yağların yakımı hızlanıyormuş.

Bal

Balda şeker bulunduğundan, balı kahveye karıştırmanın kötü bir fikir olduğunu düşünebilirsiniz. Livestrong.com’da belirtilenlere göre ise balın glisemik indeksi şekerden daha düşük olduğundan kahvenize ilave etmenizde bir mahzur yokmuş. Bal, sıhhatli meşrubatlarda kullanılır. Bunun sebebi ise natürel tatlandırıcı olması ve sıhhatinize bereketi olmasıdır.

Tarçın

İnsanlar, daha öncekinden beri tarçının verimlerinden haberdardılar. Ancak çoğu şahıs tarçının metabolizma süratine olan katkısından habersizdir. Tarçın, kan şekeri seviyesini düşürerek açlık hissini ortadan kaldırır. Ayrıca beden sıcaklığını arttırır ve metabolizmayı süratlendirir. Natürel yağ yakıcıdır.

Hindistancevizi yağı

Hindistancevizinin bedende yağ olarak depolanma kapasitesi düşüktür. İnsanlar mevzu hakkında giderek bilinçleniyorlar. Ayçiçeği yağı yerine zeytinyağı ve hindistancevizi yağı kullanmaya çalışıyorlar. Bedeniniz hindistancevizini hazmederken ortaya yağ yakmaya dayanakçı bir ısı çıkıyor.

Bu üç şahane gıda midenize indiği andan itibaren yağ yakımını süratlendiriyorlar. David Wolfe’nin belirttiğine göre, şayet günlük tükettiğiniz kalorinin altında kalori alırsanız ve karışımı günde iki kere kapsasanız, yağ yakımının tesirini bir hafta içinde görmeye başlayacaksınız.

Kaynaklar: Authority Nutrition David Wolfe LiveStrong.com

Bir cevap yazın