Bu Bulguları Yok Saymayın

Drsağlık kabarıklığın en yaygın sebeplerini ve bundan nasıl kurtulacağını sizlere gösteriyor.

8. Tuz

Önerilen standart günde 5 g tuz 0.17 oz ya da 1 çay kaşığı. Şayet daha fazla alırsak, bedenimiz akışkan birikmeye başlar .

Ne yapabilirsiniz: tuz tüketiminizi sınırlayın. Yemek yumuşak gözüküyor ise, otlar ve baharatlar kullanın.

7. Alerji

Şişkinliğe kaşıntı ve kızarıklık eşlik ederse, bu bir alerjidir .

Ne yapabilirsiniz: Kabarıklık süratle büyüyorsa ve boynuna ve suratına erişmişse, acilen tıbbi bakıma lüzumunuz vardır. Kabarıklık ufaksa, antihistaminikler destekçi olacaktır.

6. Hormonlar

Hormonal yetmezlik, bedende akışkan birikiminin öteki bir sebebi. Karın şişliği, şişmiş bacaklar veya kilo almışsanız, muhtemelen bir hormonal ödemdir.

Ne yapabilirsiniz: Perhizinizi değiştirin: protein açısından zengin yiyecekler harcayın ve tatlı, baharatlı ve tuzlu yiyecekleri eksiltin. Rehabilitasyonu seçecek endokrinolog veya jinekoloğunuzu ziyaret edin.

5. Böbrek hastalıkları

Yüzünde çoğunlukla sabah ortaya çıkan şişme, böbreklerle alakalı meselelere işaret edebilir.Buna ek olarak bel sızısı ve idrar renginde bir farklılık görebilirsiniz.

Neler yapabilirsiniz: Bir perhiz uygulayın.Uyuyun midenizde yattığınızda suratınızda şişme alana gelebilir. Bir nefrologu ziyaret edin.

4. Kalp hastalıkları

Bacaklar ve karın şişmesi göğüste sızı, bitkinlik veya soluk darlığı eşliğinde kalp hastalıklarını gösterebilir.

Ne yapabilirsiniz: Kardiyak ödem evde rehabilitasyon edilmemelidir. Bir kardiyolog ziyaret etmelisin.

3. İlaçlar

Şişme, emin ilaç cinslerini almanın bir neticeyi olarak ortaya çıkabilir – antipiretik, analjezik veya doğum hakimiyet hapları gibi.

Ne yapabilirsiniz: İlaç şişmeye neden oluyorsa, bir hekime müracaat etin. Belki de bu gibi yan tesirlere neden olmayan bir ilaçla değiştirilebilir.

2. Yaşam Tarzı

Günün çoğunu ayakta duran veya oturmak zorunda kalanların bacak ödemi olabilir.

Ne yapabilirsiniz:Bu gibi vaziyette olan şahısların minik bir egzersiz yapmaları için kumpaslı olarak mola vermeleri önerilir. Bacaklarınızı dinlendirmeniz de önerilir. Gnam boyu ayakta duruyorsanız, oturup, kendinize masaj yapın ve rahat kundura giyin.

1. Dehidrasyon Susuzluk

Dehidrasyonun ilk safhasında, bedeniniz daha sonra akışkan biriktirmeye başlar . Netice olarak, ayak bilekleriniz ve göbeğinizin alt kısmı şişebilir.

Ne yapabilirsiniz: Gşanda en az 1.2 litre su için ve kahve, içki ve gazlı meşrubatlardan kaçının.
Kabarıklık her zaman bir patolojiyi işaret etmez ve sıcak havalarda rahatsız edici kunduralardan veya çok ölçüde akışkan ve tuzlu besin harcadıktan sonra sıhhatli insanlarda dahi görünebilir .

Bir cevap yazın