Bu Besinleri Gece Bol Bol Yiyin Zira Bedeni Arınıyorlar

Genellikle beslenme ve perhiz uzmanları akşam emin bir saatten sonra yemek yeme alışkanlığının vazgeçilmesi gerektiğini söylerler. Ancak azıcıktan vereceğimiz gıdalarda bütün tersi bir gidişat mevzubahisi olacak. İşte gece yediğinizde bereketini daha fazla göreceğiniz o gıdalar…

Bu gıdalar gece harcandığında sıhhatimize muhtelif faydalar sağlıyor.

Bu yiyecekleri gece harcayarak hem yararlarından daha iyi biçimde faydalanacak hem de dümdüz bir karna sahip olabileceksiniz…

DOMATES

Domatesi çoğu insan beğenir ve bir ölçü protein ile bu yiyeceği birleştirirseniz şayet sıhhatli bir akşam yemeği için muazzam bir alternatif elde etmiş olursunuz.

Domateslerin içi antioksidanlar ile doludur. Birçok sebepten dolayı kilo vermemize destekçi olurlar: domates, iltihaplanma ve akışkan yakalanması ile çaba eder.

ZEYTİNYAĞI

Sızma zeytinyağında bulunan oleik asit gibi yağ asitleri bedeninizde özellikle karın bölgesinde bulunan daha dayanıklı ve ufalanması güç olan yağların bölünmesine destekçi olur.

Gece uyumadan evvel meşrubatınız bir kaşık zeytinyağı ile karın yağlarının erimesini sağlamanın olası olduğu söyleniyor.

ENGİNAR

Karaciğer sıhhatine iyi gelen enginar , akşam yemeği için müthiş bir alternatif olacaktır.

Neticede varsayım edebileceğiniz gibi bu uzvunuz gece süresince bedeninizde detoks tesiri sağlar.

KUŞKONMAZ

Yabani veya beyaz kuşkonmaz olsun, fark etmez. İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz zira tüm bunlar sizin sıhhatiniz için iyi olacaktır.

Kuşkonmaz, vitaminlerle A, B kompleksi, C ve E vitaminleri, aynı zamanda çinko ve potasyum gibi mineraller ile doludur.

KARPUZ

Karpuzlar içi lif ve su dolu en ehemmiyetli gıdalardan birisidir. Uyumadan evvel karpuz yemek dümdüz bir karna sahip olmasının yanında, bu gıda maddesi, bedeninizde fazla ölçüde bulunan akışkanların giderilmesi için zorunlu olan bir mineraldir.

Ayrıca karpuz, bağışıklık sisteminizle yakından alakası olan ve bunun yanı sıra iltihaplanma ile çaba eden C vitamini bakımından zengin bir maddedir.

Bir cevap yazın