Bu Karışımın Bir Kadehi Bağırsaklarınızı Arınmaya Yetecek

Kalın bağırsak, insan bedeninin ehemmiyetli bir kısmıdır. Kalın bağırsağın işlevleri arasında su ve elektroliti muhafaza etmek ve dışkıları tahliye etmek bulunmaktadır. Ayrıca kalın bağırsağın beden metabolizmasına doğrudan bir tesiri vardır. Sıhhatsız kalın bağırsaklar ise sütun kanseri gibi ciddi sıhhat meselelerine yol açabilir. Bir araştırmaya göre sütun kanseri dünya üzerinde en yaygın olan 3. kanser cinsidir. Yalnızca 2018 senesinde, 97.220 şahıs sütun kanserini tutulmuştur. Kalın bağırsak problemleri ile alakalı en iyi çözümü bulmak ise oldukça güç olabilir.

Bilge Cafe olarak bağırsak problemlerine destekçi olacak natürel bir rehabilitasyon usulünü sizler için derledik.

Tedaviye geçmeden evvel belirtilmelidir ki; sıhhatsiz bağırsaklara ve sütun kanserine yol açan en ehemmiyetli etmen, sıhhatsiz ve kumpassız beslenmek ve sıhhatsiz bir hayat stili sürdürmektir. İçki, sigara ve ağır yağlı gıdaların fazla tüketimi bağırsaklara ciddi mantıkta hasar vermektedir. Sıhhatlı bağırsaklar için kesinlikle muhtelif sebze, meyve ve hububat mahsullerinin kumpaslı olarak harcanması çok ehemmiyetlidir.

Kalın bağırsakları arınacak bu karışım için gereksinimimiz olan 4 malzeme bulunmaktadır:

 • 1 adet limon
  2 yemek kaşığı Aloe vera jeli
  1 litre su
  Bal

Limonun ehemmiyeti, sindirim için çok yararlı olmasıdır. Kalın bağırsak, sindirim sürecinin son halkasıdır ve limonun içinde bulunan pektin, muntazam bir sindirimi sağlayan ehemmiyetli bir maddedir. Pektin, mideyi terk eden gıdaların alta doğru hareket etme süratini yavaşlatır.

Aloe vera ise uzun senelerdir ilaç sektöründe kullanılmaktadır. Son senelerde de natürel rehabilitasyon usulleri ve cilt bakımında kullanılan ve olağanüstü özellikler göstermesi nedeniyle popüler hale gelen bir nebattır. Aloe vera jeli özellikle kesik ve yanıkları süratlice iyileştirme özelliği ile öğrenilir ancak aynı zamanda bağırsak hafifletici özelliği de bulunmaktadır.

Bal, kilo vermeye en iyi destekçi olan yiyecek kaynaklarından bir tanesidir ve kilo verme ile bağırsak pakliği arasında sıkı bir bağ vardır. Balı sulandırarak içmek kan şekeri seviyesini kumpaslar ve bağırsakları harekete geçirir. Bu biçimde sindirim operasyonu daha sık ve daha kumpaslı olarak yerine getirilir. Şayet kan şekeri seviyesi yüksek olursa beden, alınan gıdaları enerjiye dönüştüremez ve açlık hissi giderilemez. Bu da fazla yemeye ve fazla zehirli madde alımına yol açar ve bağırsaklar hasar görür.

Nasıl Hazırlanır:

 • İlk olarak limonun suyunu bir kasenin içine sıkın.
 • Daha sonra 2 yemek kaşığı Aloe vera jelini kaseye ilave edin ve hoşça karıştırın.
 • Limon ve Aloe vera jelini karıştırdıktan sonra 1 litre suyu ilave edin ve blender dayanağı ile hoşça karıştırın.
 • Malzemeleri blenderdan geçirdikten sonra karışımı tatlandırmak için bir ölçü bal ilave edin.
 • Kalın bağırsağınızı arınmak için, sabah ilk iş olarak bu karışımı için.
 • Şayet süreci süratlendirmek isterseniz her öğün yemekten 30 dakika evvel bu karışımı içebilirsiniz.

Şayet bu rehabilitasyon yönteminden hoşlandıysanız, dostlarınızla paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın