Bu küre hekimler dahi afallamış

Bal ve tarçın o kombinasyonu geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir en eforlu natürel ilaçlar, biridir. Yunan  ve hindistan tıbbında asırlarca kullanılmaktadır.

Tamamen natüreldir ve yan tesirlere neden olmaz. Diyabetikler tarafından az ölçülerde dahi kullanılabilirhekiminize danışarak lütfen ve cerahatli eklem sızılarına kronik meselelere kadar bir hayli sıhhat meselesinin rehabilitasyonunda kullanılabilir.

İşte sıhhate en ehemmiyetli faydaları

Cerahatli eklem ağrıları

Kronik sızıyı rehabilitasyon etmek için bir çay kaşığı bal ve tarçını bir fincan ılık suya ilave edin. Kopenhag Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, kahvaltı ve akşam yemeğinden evvel bu kombinasyonu alan 200 katılımcının 73’namda sızının eksildiğini gösterdi. Dahası, katılımcıların yavaş yavaş performanslarının çoğaldığı görüldü.

Hazımsızlığa faydalı

Bu karışımın yemek evveli harcanması sindirime dayanakçı olur ve fazla yemeyi önler.

Yorgunluk

Yaşlı insanlara enerji ve elastiklik kazandırdığı için bereketlidir. Dr. Milton’a göre, ılık suda ½ çorba kaşığı bal ve günlük olarak tarçın canlılık ehemmiyetli miktarda artırır.

Kolesterolü düşürür

2 saat içinde kolesterol seviyelerini% 10 eksiltmek için, 2 çorba kaşığı bal ve 3 çay kaşığı tarçın bir kapta karıştırın ve gün süresince yudumlayın.

Saç kayıplarına

Bir çay kaşığı tarçın, 1 çorba kaşığı bal ve  1 çorba kaşığı zeytinyağı karıştırarak bir hamur hazırlayın ve banyo yapmadan evvel kafa tenine uygulayın.  15 dakika beklettikten sonra durulayın.

Uzun ve sıhhatli hayat için

Aşağıdaki çayın uzun  yaşamanıza, bedene enerji verdiği, cildi yumuşattığı ve ihtiyarlamayla alakalı meseleleri önlediği düşünülüyor.

Çay yapmak için 1 çorba kaşığı tarçın, 4 çorba kaşığı bal ve 3 su kadehi su ve kaynatıp karıştırmanız gerekir. Bu çaydan yarım bardak her gün içmelisiniz.

Sivilce

3 çorba kaşığı bal ve bir çay kaşığı tarçın karıştırılarak sivilce üzerine uygulayın. Sabaha kadar bekletin. Ardından, yıkayın ve 2 hafta süresince tekrarlayın.

Deri Enfeksiyonları

Bal ve tarçın ölçüsünü denk ölçüde karıştırın ve cilt problemlerini, egzamayı veya zambak virüsünü rehabilitasyon etmek için etkilenen alanlara yapıştırın.

Kalp krizini önlemek için

Bu, arterlerin sıhhatini destekleyecek, size daha basit soluk almanıza ve kalp atışını tertip etmeye dayanakçı olacaktır. Dahası, bu kombinasyon tıkanmış damarları açabileceğinden Kanada ve Amerika’daki huzurevlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Lütfen beğendiklerimiz içinde bir kere paylaşalım onlar da yararlansın.

Bir cevap yazın