Bu kürler insanı gençleştiriyor!

Prof. Saraçoğlu’nun bırakılmaz üç kürü var ve bunları senede üç defa uyguluyor. ‘Maydanoz-limon kürü’, ‘lahana kürü’ ve ‘kiraz çöpü-limon kürü’… Bedendeki zehirli maddeleri atıyor, cilde tazelik veriyor ve gençleştiriyor.

İSTANBUL – Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun bırakılmaz nebatsal mucizelerini anlattı. Hem genç kalabilmek hem de sıhhatli olmak için kesinlikle uygulanmalı…

İşte Vatan gazetesinde yer alan habere göre; Saraçoğlu’nun bırakılmaz üç kürü…

KAHVALTIDAN YARIM SAAT EVVEL MAYDANOZ-LİMON
“Senede üç kere maydanoz-limon kürü uygularım. 15-16 adet saplı maydanozu mutfak robotuna atın, üzerine iki yemek kaşığı taze bunalmış limon suyu ve yarım bardak su ilave edin, iyice karıştırın. Bu kürü 15 gün süresince, sabah kahvaltısından en az yarım saat evvel aç karnına için. Her keresinde de taze hazırlayın. 15 gün uyguladınız, sonra bir hafta ara verin, tekerrür 15 gün uygulayın ve sonra tamamlayın. 4-5 ay sonra yeniden aynı biçimde tekerrür edebilirsiniz.

Ama şuna kesinlikle dikkat edin; kocaman yaprakları, kocaman sapları ve dalları olan iri maydanozları ne kür emelli ne de salatanızda, yemeklerinizde kullanmayın. Pazardan alacağınız yaprakları bol, ufak ve yeşil olan taze maydanozları kullanın. Onların da boyları 20 santimi geçmemeli, sapları da ince olmalı.

HAMİLELER İÇİN MAHZURLU
Gebelerin, gebeliklerinin ilk üç ayında bu kürü uygulamaları mahzurlu. Hakikatinde gebelerin doktorlarına danışmadan ilaç kullanmaları ve kendi başlarna nebatsal kür uygulamaları da yanlış.

MAYDANOZ KARACİĞERİN ARKADAŞI
Maydanozun karaciğerin rahat çalışmasını sağlayan harikulade bir eforu var. Natürel ki salatanızın içerisinde kullanılan biçimiyle değil. Salatanın veya yemeklerin içerisine koyduğunuz maydanoz kür değildir. Onun bu eforundan yararlanabilmeniz için tanım ettiğim biçimde kürünü uygulamanız gerekir. Kürü uyguladığınız birkaç gün içinde cildinizdeki farklılığı fark edersiniz. Bu kür karaciğerdeki zehirli maddeleri atar, karaciğer yağlanmasını ortadan kaldırır. Cildi tazeler ve parlaklık verir.

Maydanozun içindeki enzimlerin en ehemmiyetli özelliği, yiyecekler ve solunum yoluyla aldığımız sentetik kimyevi kanserojen maddeleri ve de bedenimizde oluşan hasarlı kimyevi maddeleri hasarsız hale dönüştürmektir. Sıhhatsiz çalışan bir karaciğer zamanla tam uzuvlarımızı etkilediği gibi, aynı zamanda cildimizin canlılığını, tazeliğini ve hoşluğunu da negatif etkiler.

ZAYIFLATIYOR
Maydanoz kürü, karaciğeri temizleterek karaciğerin daha sıhhatli çalışmasını sağladığı gibi sizi bir ölçü de zayıflatır. 15 gün uyguladığınızda 1.5 kilo da cılızlarsınız. Ben bu kürü 4 ayda bir uygularım. Başka Bir Deyişle senede üç defa.

KANSERE KARŞI GÖZETEN LAHANA KÜRÜ
Lahana kürü uygularım kesinlikle. Kocaman yeşil sarımsı lahananın, her gün üç-dört yaprağını yarım litre klorsuz suda, tencerenin ağzı kapalı olacak gidişatta 15 dakika kaynatacaksınız. Bu suyu ılındıktan sonra ikiye-üçe parçalayıp gün içini meşrubatsınız. Bir hafta uygulayın, üç gün ara verin, sonra tekerrür bir hafta uygulayın.

LAHANA KÜRÜ BUNLARA FAYDA SAĞLIYOR
Bu kürün en büyük bereketi, sizi sütun kanserine karşı gözetir. Bedeninizden zehirli madde atar. Zati bu kürü uygulamaya başladığınızda yağlı yağlı terlemeye başlarsınız. Bedenden yağın atıldığını hayretle gözlersiniz. Bunun dışında kan dolaşımını harikulade bir biçimde kumpaslar. Özellikle ayakta çalışanlar için, varis, venöz yetmezlik ve toplardamar şikayeti olanlar için bulunmaz bir nimettir. Horlamaya ve uyku apnesine karşı da iyidir. Bu kür sizi diyabete ve yüksek tansiyona karşı da gözetir. İlaç aldığı halde kan şekerini düşüremeyenler lahana kürü uyguladıklarında destekleyici olarak kan şekerleri düşer.

LAHANA YERİNE BİBERİYE ÇAYI DA OLUR
Lahana yerine biberiye çayı içilebilir. Bir bardak suda, 4-5 gram, başka bir deyişle bir çorba kaşığı kadar biberiyeyi 9 dakika kaynatacaksınız. Günde iki kez… Her keresinde yine kısık ateşte kaynatılıp yine yapılacak. Aç karnına alınması daha iyi, böylece migreni de önler. Yağ yakılmasında destekleyicidir. Bu kürle ayda 1-1.5 kilo ortamında verilebilir.

KİRAZ SAPI VE LİMON SUYU
Üçüncüsü ise kiraz sapı kürü. 25-30 tane kurutulmuş kiraz sapını bir bardakta azıcık daha az suda, 5 dakika kaynatacaksınız. Ilındıktan sonra süzeceksiniz. Üzerine 3-4 damla limon suyu sıkıp içeceksiniz.

NELERE İYİ GELİYOR?
Bu kür erkeklerdeki prostat şikayetine karşı önleyicidir. Bir başka özelliği de sizden stresi alır, daha relaks olmanızı sağlar. Bunun dışında yeniden tansiyon hastalığına karşı özellikle hipertansiyona karşı önleyicidir. Bedende ne olursa olsun az hareket eden insanlarda zamanla ödem büyüyor. Biz genelde oturarak iş yaptığımız için vücutsal hareketimizin rakamı düşük. İşte bu kiraz sapı kürü müthiş bir biçimde bedenden suyu atar, tuzu, mineralleri değil ama. Günde bir kez, 15 gün zamanla yapıp vazgeçersiniz. İki ayda bir… Sabah aç karnına içileni en makbul olanıdır.

MEYVE SALATASI FAYDAYI AZALTIYOR
Meyveleri karıştırmayacaksınız. Kiraz, kayısı, çilek tek başını harcanır. Kavunla karpuzu karmaşık yiyebilirsiniz ama meyvenin salatası olmaz. Kayısı karaciğerin arkadaşıdır, çilek karaciğerin arkadaşıdır, kayısı ile belki çileği bir oranda karıştırabilirsiniz ama kayısı ile kirazı karıştıramazsınız. Zira o zaman meyvelerin kimyası değişiyor, verimleri eksiliyor. Fazla şekerli meyveler var. Beyaz üzüm gibi… Onlardan da uzak duracaksınız

TATLI YEMEKTEN EVVEL YENMELİ
Akşamları asla tatlı yemem. Zira anında yağa dönüşüyor. Bedende yağ olarak depolanıyor ve diyabet tehlikenizi yüksek oranda artırıyor. Şayet tatlı besinsem de yemekten evvel yiyorum. Böylesi daha sıhhatli. Ama yeniden hudutlu. Mesela bir porsiyonda üç dilim baklava varsa, yalnızca bir dilim yiyorum.

GÜNDE KESİNLİKLE 1.5 LİTRE SU
Ayrıca akşam yatağa gitmeden evvel kesinlikle iki bardak su içerim. Uzuvların rahat çalışabilmesi, bedenden zehirli maddelerin atılabilmesi için salt surette suya lüzum var. Bedeninizi portakal suyuyla ya da elma suyuyla yıkayabilir misiniz? Suyun yerini hiçbir şey yakalamaz. Günde en az 1.5 litre su içmeliyiz. Ben her sofradan iki bardak su içerek kalkarım, zira sindirimi basitleştirir. Yemeğimi tamamladım mı iki bardak su içerim, akşam yatağa giderken de kesinlikle iki bardak su içerim. Su içmek aynı zamanda cildiniz için botoks vazifeyi görür, ihtiyarlamayı da geciktirir.”

Bir cevap yazın