Bu Yağdan Ne Yapın Edin Uzak Durun

Dargın reklamlar ve kar etmek şansına insanların sıhhatini zerre önem vermeyen işletmeler bizlere hasarlı mahsulleri sanki çok yararlı bir ürünmüş gibi bizlere sunmaya devam ediyor.

© ShutterStock

Soya fasulyeleri, bilim insanları tarafından yapılan rakamsız deney tarafından hasarlı bir mahsul olarak ispatlandı ancak hala perhiz sanayisi insanların sıhhatini bozma pahasına bu mahsulleri pazarlamaya devam ediyor.

© ShutterStock

Soya fasulyesinin özellikle en hasarlı olan kısmı yağıdır. Uzmanlara göre soya yağı en hasarlılarından biri. Sindirim sistemimize hasarlı olan bu mahsul nedeniyle bedenimiz steroid hormonu üretiyor ve Alzheimer hastalığı riskini çoğaldırıyor, çocuklarda erken ergenlik başlamasına neden oluyor ve cinsel hormonları düzensizleştiriyor.

© ShutterStock

Ayrıca soya fasulyelerinin genetiği değiştirilerek yapısıyla oynandığını hepimiz öğreniyoruz. Bu onları çok daha hasarlı hale getiriyor. Piyasada genetiği değiştirilmemiş oya fasulyesi bulmak neredeyse ihtimalsiz hale geldi.

© ShutterStock

Bir öbür soya mahsulü de soya sütü. Özellikle vejetaryen beslenmeyi seçim eden insanlar tarafından kullanılan bu mahsul hem çocuklarda gelişimi geriletiyor hem de sindirim güçlüklerine yol açıyor.

© ShutterStock

Umarız ihtarlarımızı dikkate alırsınız ve muhtelif kaynaklardan bizi doğrulayarak soya tüketimine son verirsiniz.

Bir cevap yazın