Bu Yemeğin Suyu Ayrı VERİMLİ!

Genellikle geçmişi çok daha öncekilere sabreden ve daha öncekinden beri harcanan gıdalar sıhhatimiz açısından oldukça verimli oluyor. özellikle yazın sofralarımızı süsleyen ve damaklarda müthiş tat vazgeçen bamya, sıhhatimiz açısından da oldukça verimli.

Bamya sebzelerinin verimlerinin yanı sıra, bamya suyunun da sıhhatimize muhtelif bereketleri bulunuyor. bamya suyu tanımını ve İlk olarak bamya suyu bereketlerini anlatmakla başlayalım…

Boğaz enfeksiyonlarına iyi geliyor

Bamya suyu kışın oluşan boğaz enfeksiyonlarına, boğazda alana gelen iltihaplanmalara ve boğaz şişmesine iyi geldiği söyleniyor.

Şeker hastalarına öneri ediliyor

Bamya suyu, kandaki kolesterol seviyesini tertip ettiğinden şeker hastalarına ilaç olarak kullanıldığı söyleniliyor.

Kabızlığı önlemede destekçi

Bamya suyu içenlerde kabızlık görülmediği anlaşılmıştır. Kabızlık ve hemorid problemi olanların bamya suyu içmesi öneri ediliyor.

Folik asit zengini

Folik asit bakımından zengin olan bamya suyunun özellikle hamilelere ve çocuklara iyi geldiği söyleniyor.

Kemik erimesini önlüyor

Kemik sıhhati açısından oldukça ehemmiyetli olan bamya, özellikle kemik erimesine iyi geliyor.

Bağışıklığı güçlendiriyor

Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini sağlar. Böylece her türlü hastalığa karşı daha mukavemetli bir bedenin oluşmasına destekçi olsun.

Peki bamya suyu nasıl hazırlanır?

İlk olarak bamyaların sap kısımlarını kesin. Daha sonra bir kavonaza ilave ederek üzerine su ilave edin. 8 saat süresince bu karışımı bekletin ve vakit dolduğunda bamyaların emdiği sudan faydalanabilmek için bamyaları iyice sıkıp suyu çıkarın. Emdiği suyu verdikten sonra posa haline gelecek bamyaları atabilirsiniz

Bir cevap yazın