Bu Usul Sırt Sızısına Çok İyi Geliyormuş

Japonya’da erişkinlerin kullandığı Otonamaki terapisi

Japonya’da son günlerde erişkinlere yapılan Otonamaki terapisi büyük alaka görmeye başladı. İşte Japonların yaptığı Otonamaki terapisi verimleri…Japonların yapmış olduğu bu usul, bebeklerin bezle kundaklanması fikrinden ortaya çıkmış. Kundağın bebekler gibi erişkinlere de iyi geldiği söyleniyor. Kundaklama rehabilitasyonu her gün 20 dk müddetle uygulanıyor.

Otonamaki terapisi yapan Kyoko Proportion’dan Orie Matsuo “Otonamaki başta bazı insanların, bebeklerin kundaklanmaktan rahatsız olduğuna dair evham beslemesi sebebiyle ortaya çıktı” diyor.“Şayet erişkinleri de kundaklarsak bebeklerin nasıl sezdiğini birinci elden deneyim etmiş olurlar diye düşündük” diye sürdürüyor.

Otonamaki’yi ilk olarak Nobuko Watanabe isminde şanlı bir Japon ebe buluş etmişti.

Aynı ebe Japonya’da yaygın olarak kullanılan anne kemerlerinin de mucidi.

Otonamaki masajı fizyoterapiye seçenek olarak çoğunlukla bayanlara öneriliyor. Özellikle sırt sızılarına, duruş bozukluklarına iyi geleceği düşünülüyor.

Saitama’ya gelen erişkinler kendileri için olan büyük bezlerin içinde kundaklanıyor.

Baştan ayağa kundaklanan erişkinler daha sonra hafifçe sağa sola sallanıyor.Bu uygulamanın doğum sonrasında yaşanan acıların ve sızıların rehabilitasyonu için tesirli olduğu söyleniyor. Annelerin doğum sonrasında beden kabarıklıklarına ve muhtelif sıhhat problemlerine iyi geleceği söyleniyor.

Otonamaki yaptırmak isteyen bireyler sırt üstü yere uzanıyor, dizlerini karınlarına doğru sürüklüyor ardından uygulayıcılar gelip kendilerini kundaklıyor.
Daha sonra kendilerini sağa sola sallıyorlar. Böylece şikayetlerinin geçeceğine inanıyorlar.

Bir cevap yazın