Bu Usulle Süratli ve Sıhhatli Bir Biçimde 20 Kilo Verin

Yaşınız ve yaşamınızın hangi yarıyılında olduğunuz fark etmeksizin, kilo vermek her zaman zorlayıcı bir etkinliktir. Kendini sıhhatli bir hayata adapte etmeye çalışan genç bir erişkin de olabilirsiniz, torunlarıyla daha hoş süre geçirmek isteyen bir büyükanne veya büyükbaba da.

Kilo vermek her iki gidişatta da güç olacaktır. Ancak size bahsedeceğimiz  bu usul ile hiç zorlanmadan yaşamınızdaki kolay farklılarla basitçe 20 kiloya kadar verebileceksiniz. Kilo vermenin en sıhhatli yolunu bilmeye hazır mısınız?

Kilo vermek motivasyon ve kararlılık gerektirir şayet ki bu ikisi sizde yok ise hiç başlamayın deriz. Bir tepeye tırmanmak, şayet ki adımlarınızı sayıyorsanız oldukça güçtür böyle düşünün. Ehemmiyetli olan bir maksat koymak ve bu yolda ilerlemektir. Şayet sıhhatli olmak ve uzun seneler problemsiz yaşamak istiyorsanız kilonuza ve beslenme kumpasınıza dikkat etmek netlikle yapmanız gerekenler arasındadır. Şayet ki bu savaşı nasıl vereceğiniz mevzusunda kasvetler yaşıyorsanız, sizi tüm problemlerinizden kurtaracak bir içerikle karşınızdayız.

Şayet ki azıcıktan bahsedeceğimiz usulü adım adım uygularsanız, kilo vermek çok basit olacak. İlk yapmanız gereken şey, kendinizi kilo vermeye hazırlamak olmalıdır. Şayet ki usunuz ne kadar emelinizde olursa, cayma olasılığınız o kadar az olacaktır.

Kilo Vermeye Hazır Seziyor Musunuz?

Kilo vermek için %100 hazır olmanız gerekiyor. Bir hafta perhiz yapıp, bir hafta vazgeçerek kilo veremezsiniz. Özellikle kilonuz klasikten fazla ise kendinizi ciddi biçimde bu işe adamanız gerekiyor. Banal koşullar altında bir hafta içerisinde 400 gr ile 1,300 gr arasında sıhhatli bir biçimde kilo vermeniz olası. Tek yapmanız gereken içine gireceğiniz mutasyon sürecine kendinizi hazır hissetmektir.

Başlamak için Müthiş Zaman diye Bir Şey Yok

Daha evvel bahsettiğimiz gibi, kilo vermek kararlılık ister ve zaman alır. Siz kilo vermeye karar verdikten sonra da doğum günleri, mangal partileri, bol börekli, çörekli dost buluşmaları tertip edilecektir ancak bu zamanlarda perhizi bir kenara vazgeçerseniz, kendinizi bu cins organizasyonları kovalarken bulursunuz. Şayet ki emeliniz kesin ise, katıldığınız aktiflik fark etmeksizin kararınıza sadık kalmalısınız. Cemiyetimizde var olan genel likeni ve terbiye kaideleri verilen ikramı geri çevirmemeyi öğütlüyor ancak vaziyeti en baştan herkesle paylaşırsanız inanın herkes kavrayışlı olacaktır.

Perhizi Bozacaksınız

İnsanız, kusur yapmamız gayet natüreldir, hiç birimiz müthiş varlıklar değiliz. Elbette canınız yememeniz gereken şeyleri sürükleyecek ve eninde sonunda kendinizi yakalayamayacaksınız. Yapmamanız gereken şey kendinizi kaptırmak olacaktır. Kusur yaptığınızı kabul edin ve o gün aşırıdan harcadığınız kaloriyi sonraki öğünlerinizden keserek karşılama edin. Alışkanlıkları vazgeçmek güçtür ancak inanırsanız ve bu emel güzergahında gayret gösterirseniz hiçbir şeyin ihtimalsiz olmadığını göreceksiniz.

Tek anımsamanız gereken tüm perhiz süresi süresince yapılmış tek bir kusurun neticeye çok da tesir etmeyeceği olmalıdır. Şayet ki bu kusurların birbirini takip etmesine izin verirseniz ne yazık ki artık sizin için umut yok demektir.

Kendiniz için Kilo Verin, Bedeniniz Suratından Değil

Birçok insan bedenlerinden nefret ettiği için kilo vermeye karar veriyor. İnsanları özel yapan şey beden miktarları değil kendilerini yetiştirme ve eğitme biçimleri ve hadiseler karşısındaki tepkileridir. Şayet kendinizi olduğunuz gibi kabul ederseniz, yaşam çok daha basit olacaktır. Kilo vermek sıhhatli olmak emeliyle asıllaştırılması gereken bir eylemdir. Görünüşünüzden nefret ettiğiniz için yaptığınız her hareket kısa vakitte netice beklemenize, hayal kırıklığına uğramanıza ve vazgeçmenize neden olacaktır. Emeliniz sıhhatli bir hayat sürmek olmalıdır. Bunu hakikatleştirdiğinde görünüş zati kendiliğinden istediğiniz şekle gelecektir.

Kilo verme yolculuğunuza başladığınızda sizin için bereketli olacak ipuçlarının ilki, öğünlerinizi kumpasa koymak ve açlığa göre değil saate göre beslenmektir. Ayrıca öğünlerinizi olması gerekenden fazla hazırlayarak ve ne de olsa sıhhatli besleniyorum diyerek kendinizi aldatmanın inanın kilo vermenize verimi olmayacaktır. Şayet ki öğün saatiniz gelmediği halde açlığınızı bastıracak bir şey arıyorsanız, bir bardak su için ve 20 dakika bekleyin. Su açlığınızı bastıracaktır. Ayrıca öğünlerinizi yerken daha fazla çiğnemeye ve daha yavaş yemeye itina gösterin. Midenin doygunluk sinyalini beyne eriştirmesi 20 dakika almaktadır. Bu nedenle ne kadar yavaş yerseniz o kadar az yiyerek doyacaksınız demektir.

Bir öbür bereketli teklif ise sabah kahvaltısında karbonhidrat harcamamaktır. Şayet kilonuz yüksekse insülin hassasiyetiniz düşük demektir. Bunu tetiklememek için sabah kahvaltıda karbonhidrat harcamamak daha uzun vakit tokluk sezmenizi sağlayacaktır. Sabah harcayacağınız protein, sıhhatli yağlar ve sebzeler sizi tok tutacaktır.

Buna ek olarak, akşam yemeklerinizde işlenmemiş karbonhidrat harcayabilirsiniz. Rahat yatmanıza dayanakçı olacağı için, kilo verme sürecinizi de daha basit geçireceksiniz.

Bir cevap yazın