Bulaşık Aygıtı Tabletinin Usunuza Gelmeyecek Kullanım Alanları

Konut pakliği bayanların zamanını alan ve zaman zaman zorlayan fakat yapılması gereken işlerin başında yer alır. Bulaşık aygıtı tableti bazı mevzularda imdadımıza yetişiyor. Bulaşık aygıtı tabletinden nasıl faydalanırız, nerelerde yaşamımızı basitleştirir, yazımızda bunlara yer verdik.

Tuvalet pakliği

Gece uyumadan konutvel bir adet bulaşık aygıtı tabletini klozetin içerisine atın.Ve sabaha kadar bu biçimde kalmasını sağlayın.Sabah kalktığınızda klozeti fırça takviyeyi ile ovun tüm kirleri ve lekelerin yok olduğunu ve parladığını göreceksiniz.

Kaşık-çatalları parlatın

Bir kap sıcak suyun içerisine bulaşık aygıtı tableti atın ve kaşık ve çatallarınızıda içerisine koyun.1 saat bekletin ve bolca su ile durulayın.Tüm kirlerden kurtulurken ışıl,ışıl parladıklarını göreceksiniz

Balkon masa sandalyelerini temizleyin

Balkon veya bahçenizdeki plastik sandalyeler masalar bir zaman sonra gerek dış etmenlerden gerekse tozlardan kirlenip kirletilmelere maruz kalabilir.Bunun içinde bir kovaya sıcak su koyun ve içerisine bulaşık aygıtı tableti ilave edip bu karışımla silin. Plastikleriniz ilk günkü hallerine dönecektir

Çamaşır cihazınızın ömrünü uzatın, tamburunu temizleyin

Çamaşır cihazınızın deterjan gözüne 2 adet bulaşık deterjanı ilave edip yüksek sıcaklıkta aygıtınızı çalıştırın.Bu hem tamburunuzun dezenfekte olmasını sağlarken cihazınızın ömrünü de uzatacaktır.

Duvar kirlerini yok edin

Duvarda oluşan yağ kirleri olsun ya da çocuğunuzun kalemi ile duvarları boyamasından oluşan izleri için bulaşık aygıtı tabletini sıcak suya koyun 15 dakika bekledikten sonra duvarları bu karışımla silin kirlerden yapıt kalmayacaktır.

Beyazlarınız ışıl ışıl olsun

Beyaz çamaşırlarınızı devirirken deterjan gözüne deterjanla beraber 1 adet bulaşık aygıtı tableti koyun.Bu usulü tül perdelerinizi beyazlatmada da kullanabilirsiniz.

Halılarda kir bırakmaz

Halı ve koltuklarınızı bir kova suda erittiğiniz tablet desteğiyle pak yapın.

Mutfakta işinizi basitleştirir

Mutfak dolaplarını arındığınız suya atacağınız yarım tablet işinizi çok kolaylaştıracaktır

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla şahsın yararlanması için, sevip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Bir cevap yazın