Bunları yapın hastalanmayın!

Bahar mevsimi yanaşırken ani hava başkalaşımlarıyla birlikte salgın hastalıklarda tesirini göstermeye başladı. Ancak yaşantınızda emin başlı farklılar yaparak ve sıhhatli alışkanlıklar edinerek hastalıkları bedeninizden tamamen uzaklaştırabilirsiniz.

İşte hastalıkların bedeninize girmesini yasaklayacak 5 altın öneri

Bol yoğurt harcayın

Sabah kahvaltısından sonra bir kase yoğurt belirli harcamanız gerekir. Özellikle sabah saatlerinde harcanan yoğurt, sindirim siteminizin canlanmasına ve bağırsaktaki hasarlı bakterilerin bedenden atılmasına destekçi olur.

Yoğurdu genç yaşta harcamak ilerleyen yaşlarda menopozla alana gelebilecek olan kemik erimesini de engelleyecektir.

Hareket edin

Hareketsiz kalmak hastalanmanıza neden olacak en ehemmiyetli etmenlerden biridir. Ne kadar faal ve hareketli olursanız bağışıklık sisteminiz de bir o kadar eforlu olacaktır.

Antibiyotik maksadına sarımsak!

Her gece uyumadan evvel bir diş sarımsak harcayın. Sarımsak enfeksiyonlarla gayret etmenize, tansiyon seviyesini balansta yakalamaya ve kolesterol seviyesini ayarlamaya destekçi olur.

Yapılan araştırmalara göre, her gün bir diş sarımsak harcayan insanların harcamayanlara göre daha az hasta oldukları tespit edilmiştir.

Güzellik uykusu şart

Vakit bulunduğunuz takdirde belirli öğlenleri yatmaya çalışın. Öğlen uykusu hem cildinize hemde sıhhatinize büyük oranda katkı sağlayacaktır.

Soğuk su

Ilık su veya sıcak suyu ile duş aldıktan sonra soğuk su ile bedeninize şok yapın. Bu vaziyet kan dolaşımınızın çoğalmasına destekçi olacaktır. Aynı zamanda Soğuk suyun altında birkaç saniye kalmak bağışıklık sisteminizin kuvvetlenmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın