Burun Tıkanıklığına Çözüm

Burun tıkanıklığı için natürel karışım

Burun tıkanıklığının mevsimi yok. Bu sebeple yalnızca kışın değil her mevsim bu meseleyi yaşayanlar için burun tıkanıklığına çözüm sunuyoruz. Burun tıkanıklığına natürel çözüm arıyorsanız haberimize göz atın. İşte burun tıkanıklığına çözüm natürel karışım…

Okuyucularımızın en sık yaşadığı meselelerden biri de burun tıkanıklığı. Bahar dolayısı ile gerek polenlerden gerekse havanın balanssız sıcaklık seviyesinden dolayı burun tıkanıklığı meseleyi çoğalış gösterdi. Bu sebeple burun tıkanıklığına natürel çözüm sunarak hem natürel hem de tesirli usulleri sizin için bir araya topluyoruz.

Burun tıkanıklığın kâbusunuz olmasını istemiyorsanız vereceğimiz bu usullerden sizin için uygun olanını hemen uygulayabilirsiniz.

Burun tıkanıklığına natürel çözüm

Evinizdeki malzemeler ile hazırlayabileceğiniz karışımlar ile özel usulleri bir araya getirdik. Ancak evvelinde bir uzamana danışmanızı nasihat ederiz.

*Parmaklar ile burnu açmak

Sık sık geçici burun tıkanıklığı yaşıyorsanız bu usulün işe yaradığını söyleyebiliriz. Baş ve işaret parmağınızı burun deliklerinize zarifçe sokup yukarıya kaldırın. Bu sırada da burnunuzdan hava alıp verin.

*Özel karışım

Yarım çay kadehi suyu cezvede kaynatın ve ardından soğumaya vazgeçin. Daha sonra suyun içine ½ çay kaşığı tuz ve ½ tatlı kaşığı karbonat koyup karıştırın. Bir burun deliğinizi kapatıp ötekisine bu karışımı çekin ya da enjektör desteği ile içine dökün. Daha sonra aynı harekâtı öbür burun deliğinize yapın.

*Gece tıkanıklığı için yatış biçiminizi değiştirin

Eğer gece burun tıkanıklığı yaşıyorsanız bu yatış biçiminizle ilgili olabilir. Daha evvel verdiğimiz parmak usulü gibi geçici bir usul olabilir ancak iyi bir uyku almanızı sağlayacak kadar tesirlidir.

*Mentollü apaçık kokular

Apaçık kokular burnunuzu açmak için iyi bir alternatif olabilir. Bunun için mentolü nasihat ederiz.

*Sıcak havlu usulü

Temiz bir havluyu ısıtın ve suratınıza koyun. Suratınızı yakmayacak sıcaklıkta olmasına dikkat edin. Havlu suratınızdayken burnunuzdan soluk almaya çalışın.

*Su karışımı

Bir bardak suyu kaynatın içine bir ölçü limon suyu ve mentol ilave edin. Sudan çıkan buğuyu burnunuza tutun ve yeniden soluk almaya çalışın.

Bir cevap yazın