Burun tıkanıklığını 25 saniyede geçiren usul

Soğuk havaların suratını göstermesiyle beraber grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklar kendini göstermeye başladı. Grip ve soğuk algınlığının en çok rahatsız eden tarafı ise burun tıkanıklığı ve burnun aralıksız akması. Peki, siz ilaç işletmelerinin dahi kimsenin öğrenmemesini istediği 25 saniyede burun tıkanıklığını geçiren usulü biliyor muydunuz? İşte 25 saniyede burun tıkanıklığını geçiren usul…

Soğuk havaların kapımızı çaldığı şu günlerde grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklar kaçınılmaz oldu. Bu hastalığın en külfetli tarafı ise burun akıntısı ve burun tıkanıklığı… Bireye oldukça kasvet veren bu gidişatı yapacağınız 25 saniyelik bir usulle geçirebileceğinizi öğreniyor muydunuz?

Sosyal medyada yüklendiğinden beri 8 milyon izlenen videoyu sizler için adım adım anlatacağız. İşte burun tıkanıklığını 25 saniye içerisinde hiçbir ilaç kullanmadan geçiren usul…

1. Adım

Dilinizin ucunu, ağzınızın iç kısmının azami noktasına kadar değdirin.

2. Adım

Orta parmağınızı ve işaret parmağınızı birleştirip kaşınızın bütün ortasından olacak biçimde ileriye ve geriye hareketler yapın.

1.ve 2. adımı sırayla 20 saniye süresince uygulayın.

Son olarak da soluğunuzu tutun. Soluğunuzu yakalamak beyin hayata iç dürtüsünü dikkate alarak burun deliğinizi temizliyor.

Burnunuzu tıkayın ve kafasını çok fazla olmayacak biçimde geriye doğru dayayın. Rahatsız olacak gidişata geldiğinizde parmaklarınızı çekin ve burun tıkanıklığına elveda deyin.

Bir cevap yazın