Çamaşırları Daha Beyaz Yapacak 3 Gizem

Kirleri beyaz elbiselerden çıkarmak çok güç olabiliyor.

Giysilerinizi tekerrür pırıl pırıl ve beyaz bir hale getirmek için pahalı çamaşır deterjanları kullanmanıza gerek kalmayacak.

Kirleri çıkarmanın hem kolay hem de tesirli birkaç yolu var. Tüm gizemleri vermeden evvel, bu 3 gizemin arasında reçetesiz satılan bir ilacında olduğunu söyleyebiliriz.

1. Kabartma tozu

Pek çok insan kabartma tozunun beyaz çamaşırlarda çok tesirli olduğunu söylüyor. Mucizevi özellikleri sebebiyle, kabartma tozuyla her türlü şey yapabilir – çamaşırlarınızı daha beyaz ve ışıl ışıl hale getirmekte bunlara dahil.

8 gram 250 mi kabartma tozu 1 galon 4 litre suyla karıştırılır. Ardından giysiler birkaç dakika bu suda bekletilir. Şimdi onları çamaşır cihazından geçirdiğinizde giysileriniz natürel renklerine dönecektir.

2. Aspirin

Garip gelebilir, ancak aspirin çok tesirli bir biçimde işe yarıyor. Sebepi ise Aspirin, elbiselerdeki kirleri çıkardığı söylenen asetilsalisilik asit içerir.

Altı aspirin ezin ve tozu bir su kabına koyun. Ardından elbiselerinizi 30 dakika süresince karışımın içine daldırın. Son olarak çamaşırları sıradan deterjanla yıkayın. Kirlerden yapıt kalmamış olacak – ve elbiselerin her zamankinden daha beyaz olacak!

3. Sirke ve limon

Sirke, mağazada satın alabileceğiniz çoğu paklik mahsulünden daha iyi performans gösterir. En sert kirleri alır ve ayrıca kötü kokuları tesirsiz hale getirir. Ama hepsi bu kadar değil. Sirke, elbiselerinizdeki renklerin daha uzun zaman sabretmesine ve beyazların gri renginin değişmesine de dayanakçı olabilir.

İşte beyazlarınızı tekerrür beyazlatmak için: yıkamaya azıcık sirke ve bir kaşık limon suyu ilave edin. Elbiseleriniz yakında beyaz ve pırıl pırıl olacak.

Taze pak, beyaz giysiler herkesin istediği bir şeydir. Bu ipuçlarını dostlarınızla paylaşın ve gardırobunun azıcık daha parlak olmasına dayanakçı olun. Onlarda size teşekkür edecekler!

Bir cevap yazın