Canan Karatay Sonunda Söyledi, Bağırsakların Reel Bozulma Nedeni

Glutenin pek çok hastalığın nedeni olduğunu söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay, “20 cinsli hastalığa neden oluyor,bu bilimsel olarak gösterilmiştir. Zira bedene girdiği zaman arkadaş bakterileri öldürüyor, bağımlılık yapıyor sizi ‘koyun’ haline getiriyor” söylemesinde bulundu.

Her türlü hastalığın nedeninin gluten olduğunu söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay, “20 cinsli hastalığa neden oluyor,bu bilimsel olarak gösterilmiştir. Zira bedene girdiği zaman arkadaş bakterileri öldürüyor, bağımlılık yapıyor sizi ‘koyun’ haline getiriyor” dedi.

Türkiye Elektrik Kurumu Türkiye Elektrik Kurumu AÇIKLADI

DHA’nın haberine göre; glutenin neden olduğu 20 hastalığı türkiye elektrik kurumu türkiye elektrik kurumu söyleyen Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, “Bunlar; ALS, dikkat dağınıklığı, otizm, diyabet, osteopeni, beyin fluluğu,kanser, sık sık hasta olma, süt mahsullerinde entolarans, sihrime geriliği, bunalım, mide bağırsak gazı, kısırlık, migren, sık sık düşük yapma, Alzheimer, sık acıkma, Parkinson, burun tıkanıklığıdır” diye konuştu.

“ÇAĞDAŞ BUĞDAY VE KURU MAYADAN YAPILAN EKMEK HASARLIDIR”

Ekmek ve unların büyük bir tuzak olduğuna dikkat sürükleyen Prof. Dr. Karataya, “Çağdaş buğdaydan ve kuru mayayla yapılan ekmek hasarlıdır. Çağdaş buğday cüce buğdaydır, hibrittir. Hibrit olduğu için içinde gluten çok fazladır. İşte o gluten her türlü hastalığın nedenidir” ifadelerini kullandı.

“BAĞIRSAKLARDAKİ ARKADAŞ BAKTERİLERİ ÖLDÜRÜYOR”

Glutenin mikrobiyom balansı alt üst ettiğini belirten Prof. Dr. Karatay, “Zira gluten bedene girdiği zaman bağırsaklardaki arkadaş bakterileri öldürüyor. Mikrobiyom dediğimiz balansı alt üst ediyor, ondan sonra hastalıklar başlıyor, o surattan ekmek yemeyin diyoruz. Zira Türkiye’de çok fazla ekmek ve unlu mamüller harcanıyor” dedi.

“BROMÜR 2B KANSEROJENDİR”

Fabrikalardan gelen unlarda kimyeviler olduğunu aktaran Prof. Dr. Karatay, “Gluten beyinde bağımlılık ve fluluk yapıyor,ikincisi fabrikalardan gelen unlarda kimyeviler var. Bunlardan en ehemmiyetlisi de bromür bedene girdiği zaman iyottun kullanılmasını maniler ve tam kanserlerin nedenidir. Bromür kansorejen madde olarak kabul edilmiştir. 2B kanserojendir. Özellikle hormon yapan uzuvlarımızda iyoda çok lüzum vardır, bromür bunu yasaklıyor. Haşimato hastalığı, tiroitte nodüllerin oluşması, Pankreasın, prostatın,bağırsaklarımızdaki hücrelerin bozuk olması bromüre bağlı iyot beceriksizliğindendir” diye konuştu.

“GLUTEN SİZİ ‘KOYUN’ HALİNE GETİRİYOR”

Gluten, beyne gittiği zaman bağımlılık yapıyor ve düşünmeyi, idrak yapmayı, denetlemeyi önlüyor sizi ‘koyun’ haline getiriyor. Koyun nedir? Güdülen bir hayvandır. Düşünmez, denetlemez ne dersen onu yapar. O halde ne oluyoruz? Hepimiz koyun olduğumuz zaman uzaktan bir kumandayla her türlü yönlendiriliyoruz” ifadelerini kullandı.

“BAĞIRSAKLARIN BOZULMASI BUNALIM NEDENİ”

Gluten hububatlarda olduğunu söyleyen Prof. Dr. Karatay, “Onun için ‘hububat beyin’ diyoruz. Ayrıca buğdaydaki lektin çok ehemmiyetli. Bağırsakları bozuyor, bağırsakların bozulması beyni de etkiliyor. Bunalım ve aksiyete nedeni. Gluten her türlü hububatta var, unda var onun için ekmek yemeyin diyorum” dedi.

“Canan Karatay Sonunda Söyledi, Bağırsakların Reel Bozulma Nedeni” için bir yorum

Bir cevap yazın