Çarşafın Altına Sabun Koymayı Dr. Mehmet ÖZ Öneriyor, Neye İyi Geldiğini Bir Bilseniz Sizde Yaparsınız

Bazı hastalıklar için ilaçlar yerine tabii rehabilitasyon usullerinin kullanıldığını duymuşsunuzdur.

Bu nedenle, günümüzde her 10 bireyden 1’inde görülen bir rahatsızlığa iyi gelen tabii usulü sizlerle paylaşmak istedik.

Sıkıntılı bacak bulguyu, ayaklarımızı kontrol etmemizi sağlayan sinir sistemimizdeki anormallik nedeniyle ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Uykunuz esnasında bacaklarınızda rahatsızlık oluşmasına neden olur.

Altında Parkinson hastalığı, böbrek yetmezliği ve diyabet gibi nedenler yatabilmektedir. Alınan bazı ilaçlar ve gebelik de sıkıntılı bacak bulgusunu tetikleyebilmektedir.

Dr. Mehmet Öz buna tabii bir çözüm öneriyor.

Henüz usulün işe yaradığını kanıtlayan bilimsel bir çalışma olmasa da sabunda yer alan sodyum klorürün ciltten vücuda girdiği biliniyor.

Kulağa enteresan ya da çağ dışı gelse de deneyenler işe yaradığını söylüyor.

Bir kullanıcı, “Annem bacak sancısı ve kramp için sabun kullandığında bunun işe yaramadığını düşünmüştüm. Çarşafımın altına sabun yerleştirdiğimde güne sancısız başladığımı hissettim. Benim ve eşimin işine yaradı. Netlikle denemeye bedel” şeklinde yorum yaptı.

Daha evvel sabunu sıkıntılı bacak bulguyu için denediniz mi? İşe yaradıysa ya da yaramadıysa görüşlerinizi bildirmeyi unutmayın.

“Çarşafın Altına Sabun Koymayı Dr. Mehmet ÖZ Öneriyor, Neye İyi Geldiğini Bir Bilseniz Sizde Yaparsınız” üzerine 21 yorum.

 1. Merhaba daha önce okumuştum çarşaf altına sabun uygulamasını Ben de denedim 3 ay oldu almadım hala yatağımın altında duruyor ta ki az önce Yukarıdaki yazıları okuyunca kafam dank etti gerçekten artık huzurlu uyuyabiliyorum Ama nedense bu yazıyı okumadan önce hiç farkında değildim insan iyi olunca hiçbir şeyin farkına varamıyor iyileştiğini bile farkında değilsin gerçekten Bence faydası var eskisi kadar hareket etmiyorum uykularımda daha iyi bence denemeye değer Tabii ki çarşafın altında ara sira ayağına çarpıyorsun seni rahatsız ediyor ama ben de inatla almadım ama gerçekten bundan sonra da hiç almayı düşünmüyorum sabun benimle beraber ölene kadar carsafin altında kalacak 😀

 2. Merhaba. Çok ciddi şekilde huzursuz bacak sendromu yaşıyordum. Bir aydır birden kesildi. Sebebini bu yazıyı okuyunca anladım. Çünkü bir iki aydir diş ve banyoda duş jeli kullanmayı bıraktım sabun kullaniyordum. Demekki işe yarıyormuş. Halbuki neler çekmiştim önceleri.

 3. Merhaba kronik huzursuz bacak sendromu hastasıyım.İlaç kullanıyorum ama son dönemde çıldırmak üzereyim.iyice arttı tabiiki ilacın dozunuda artırdım ama bu kez başımın ağrısından duramıyorum.Sabunu deneyeceğim ama başka önerisi olan varsa yazabilirmi lütfen çok mutsuzum berbat bir şey yardımm nolur sevgiler

  1. Slm. iki tane BUZ iki elinize alın tam alın ortasından başlayarak şakaklar dan aşağı ENSEYE doğru in sürerek in aynı şekilde sürterek alnına gel bu bir masaj dekniği birkaç kere yap hemen baş ağrısı geçecektir.

  2. Kara hardal tohumunu ezip 2kaşık yogurt ile yatmadan yarım saat önce tüketin bir daha huzursuz bacak sendromunuz olmaz inş..

  3. Alternatif tıbba yönelebilirsiniz, mesela sülük veya hacamat gibi. Ama kesinlikle hastane ortamında yaptırmalısınız

  4. Bende ileri boyutta sendroma sahiptim, İbrahim Saraçoğlu siyah haşhaş sabahları bir çay kaşığı kullandım 4 5 gün sonra bittiamakullanmayadevam edin 1ay kadar, geçmiş olsun

  5. İbrahim Saraçoğlunun sitesine girin kara hardal tohumu ordan izleyin ben yapıyorum muhakkak yapın bende geçti çıldırıyordum yatarken

  6. bendede huzursuz bacak senduromu var aktardan hardal tohumu alın sabah aç karnına bir cay kaşığı ıçin şu ile bir lokma ekmek yiyin uzerine akşamda ayni şekilde yapın işe yarıyor

 4. Bende on yıldır huzursuz bacak sendromu var ilaç almasam uyutmuyor çıldırıyorum adeta üç aydır hardal tohumu içiyorum fayda görmedim sabunu deneyeceğim bakalım inş fayda görürüm ama umitsizim

  1. Ümitsiz oluşunuzdan dolayı size faydası olmayacaktır. Güzel ve pozitif bir niyetle başlamalısınız.

 5. Bendede bu sorun var. Hangi sabun ve kokulu kokusuzmu. Sadece ayak tarafina carsafin altina mi konacak? Gercekten fayda ediyorsa bir mucize olur 5 seneden fazla rexlessyndrom var bende uyku uyyamiyorum pisikolojim bozuldu. Lütfen acikca yazin hangi sabun ve nasil uygulanacagini. Tesekkürler.

 6. ben doğal lavanta sabunu koydum ayrıca hoş bir koku da oluyor odada sanırım iyi geliyor. Yatağınızın köşesine koyarsanız hemen çarşafın altına ayağınıza değmiyor.İnşallah şifa bulursunuz.

Bir cevap yazın