Çatlaklara iyi gelen 5 natürel yağ

Çatlaklar doğumdan kilo alıp vermeye kadar pek çok nedenle görülebilir. Peki çatlaklara iyi gelen natürel yağlar nelerdir?

Kalendula yağı

Kalendula yağı, hücre yenileyici özelliğe sahiptir. Özellikle duyarlı ve hasar görmüş ciltlerde oldukça işe fayda ve antienflamatuar özelliği sayesinde cildi takviyeler. Cildi hafifleten kalendula yağı ciltteki kızarıklık ve tahrişin eksilmesini takviyeler. Cildi beslediği için çatlaklara karşı cildi ıslatır ve yumuşatır.

Lavanta yağı

Lavanta natürel antiseptik özelliğiyle öğrenilen bir nebattır. Lavantadan elde edilen lavanta yağı ise cildi besler, ciltte alana gelen kızarıklıkları yatıştırır ve gevşetir. Cildi ıslattığı için elastikiyet kazandırarak çatlaklara karşı da tesirlidir. Ayrıca cilt ihtiyarlamasına bağlı cilt meselelerine de iyi gelir.

Biberiye yağı

Biberiye yağı sıkı bir cilt için bütün gereksiniminiz olan yağdır. Kan dolaşımını çoğaldırarak çatlaklar ve ciltteki çizgilere karşı tesirlidir.

Papatya yağı

Cilde masaj yaparak uygulandığında hem kokusu hem de yumuşaklığı ile cildi besler, ıslatır ve yatıştırır. Cildi ıslatarak elastikiyet kazandırır ve çatlaklara karşı ehemmiyetli bir destekçinizdir.

Bio-Oil

Cildi ıslatan, elastiklik kazandıran ve sıhhatine kavuşturan bu yağlar Bio-Oil beden bakım yağının yönteminde de yer almaktadır. Bio-Oil uzmanları, cildiniz için en uygun yöntemi büyümek azında bu natürel yağlara ek olarak bir de PurCellin yağı ilave etmiş ve bu sayede natürel nebat özlerinin emilimini basitleştirmeyi kastetmiştir.

Bir cevap yazın