Çatlakları önlemek için neler yapılabilir?

Pürüzsüz bir cilt tam bayanların hayali ancak çatlaklar bayanların ortak meseleleri arasında yer alıyor. Başta gebelik olmak üzere, sık kilo alıp verme, genetik yatkınlık, bedenin elastikiyetini kaybetmesi, cilt kuruluğu ve büyüme süreci çatlak yaradılışını tetikleyebilir. Peki çatlak yaradılışı nasıl önlenir?

Bol su için

Metabolizmayı süratlendirmek, cilt kuruluğunun önüne geçmek ve cildin elastikiyetini çoğaldırmak için en iyi usul tabii ki bol su içmek. Günde en az 2 litre su içerek çatlaklara neden olan birkaç etkenden aynı anda kurtulabilirsiniz.

Beslenmenize dikkat edin

E ve C vitaminleri zehirli maddelerin atılmasını basitleştirirken lifli besinler metabolizmayı süratlendirir. Bu surattan bolca süt, yoğurt, sebze ve meyve harcamaya itina gösterin. Ayrıca süratli kilo alıp vermeyi tetikleyen şok perhizlerden uzak durun.

Cildinizi besleyin

Bedenin elastikiyetini yitirmesi çatlak yaradılışının başlıca nedenlerinden bir tanesi. Bunu önlemek için cildi beslenmenizle destekleyeceğiniz gibi dışarıdan da desteklemeniz gerekir. Natürel yağlar ve kremler kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

Kumpaslı spor yapın

Kumpaslı egzersiz de bedenin elastikiyetini çoğaldırmaya takviyeci olur. Ayrıca bedenin zehirli maddelerden temizlemesini sağlar. Sıhhatli bir cilt için kumpaslı egzersiz yapmayı önemsememe etmeyin.

Kese yapın

Vücuttaki kan dolaşımını çoğaldırmak çatlakları önlemek için bir başka usuldür. Banyoda at kılı fırça veya keseyle çatlağa eğilimli bölgeleri keseleyerek cildin soluk almasını sağlayabilirsiniz.

Çatlaklara karşı tesirli Bio Oil

Çatlaklara karşı Bio Oil’i masaj yaparsak uygulamak da çatlak yaradılışını ve oluşan minik çatlakları önleyecektir.

Bir cevap yazın