Cebinizdeki Hekimi Tanıyın

Öyle büyük ve ehemmiyetli bereketleri var ki yanınızdan yetersiz etmeyeceksiniz.

Bu çekirdekler çok özel: Kanser Düşmanı, Göze Bereketli ve Daha İyi Bir Yatmanıza Takviyeci!

O Mucizenin İsmi KABAK ÇEKİRDEĞİ

Amerika’da Bir Çok Hastalığın Rehabilitasyonunda Kabak Çekirdeği Kullanıldı
Dünya Sağlık Bakanlığının en çok lafını ettiği besinlerden olan kabak çekirdeği harcamanızı özellikle kapsadığı çinko sebebiyle öneriyor.

Balkabakları Amerika’da çok sık harcanır. Çoğu daha önceki kültür de, bu besini yemiş, bir hayli hastalığın rehabilitasyonunda da kullanmışlardır.

Güney Amerika’da, Azteklerin bu besini 1300’lerden 1500MS e kadar kullandıklarını düşünülüyor. Bu yiyecekten yararlanmayı düşünüyorsanız, bu bilgileri bir okumalısınız.

KANSER DÜŞMANIDIR

Çalışmaya göre, bu çekirdeklerin antikanserojen özelliği olduğu görülüyor. Bir başka deyişle, bu yiyecek kanser hücreleriyle pekâlâ savaşabiliyor. Buna ek olarak, antiinflamatuar olarak da etkililer. Almanya’da yürütülen bir başka çalışmada, menapoza giren bayanlar araştırıldığında, günlük kabak çekirdeği harcayan bayanların %23’şöhretin kansere daha az tutulma olasılığı vardır.

KABAK ÇEKİRDEĞİ UYKUSUZLUĞU ÖNLÜYOR

Bu çekirdeklerde ayrıca kronik insomniauykusuzluk’a karşı kullanılan triptofan büyük miktarda bulunuyor. Bu da bedenin, uyku hormonu olarak öğrenilen melatonine dönüştürmesine takviyeci oluyor.

Nütrisyonel Sinirbilim mecmuasının yayımladığı bir çalışmada, karbonhidratlı bir besinle beraber harcanan kabak çekirdeği, insomnia rahatsızlığında kullanılan triptofan kapsayan ilaçlar gibi bir tesir göstereceğine söyledi. Uyumadan evvel bir ölçü karbonhidrat kapsayan bir yiyecek- mesela bir porsiyon meyve- ve kabak çekirdeği harcayınız.

KABAK ÇEKİRDEĞİ GÖRMENİZİ İYİLEŞTİRİR

Kabak çekirdeğinde yüksek miktarda çinko bulunmasının yanında magnezyum, lif, fosfor, potasyum ve protein de bulunur. Kapsadığı mineraller sebebiyle gözlerinize iyi gelmesinin yanı sıra cildinize ve hatta ruh halinize dahi iyi geliyor. Bunların da üstüne kilo vermeye de takviyeci oluyor. 30 gram yemenizle 5 gram protein alıyorsunuz ve bu da bir müddetliğine bedeninize gereken yardımı yapacaktır.

PROTEİN KAYNAĞI SEBZELER

Altta verilen kıymetler bir bardak kabak çekirdeği esas alınarak verilmiştir.

  • 285 kalori
  • 11.87 gram protein
  • 12.42 gram yağ
  • 11.8 gram gıdasal lif

Hayvansal besinlerden alınan proteinlerin sebzelerden alınan proteinlerden değişik olduğu bir hakikat olmasına karşın kabak çekirdeğinden de ehemmiyetli miktarda protein alabilirsiniz. Lif ambarı olması da çok ehemmiyetli bir detay. Bir öteki yandan kapsadığı yağ bakımından insanların yeterli miktarda alamadığı sıhhatli yağlar sınıfına dahildir.

POTASYUM KAYNAĞI

Potasyum adale yakalanmasını yasaklamada, akışkanların tertip edilmesinde, kan tazyikini ve mineralleri dengelemede büyük rol oynar. Ayrıca böbrek taşı oluşma tehlikesini eksiltmeye ve bedenin adale kitlesini gözetmesine takviyeci olur.

Tıp Enstitüsü Milli Yüksekokulu, erişkinler günde 4700 mg potasyum almalılar. Bir muzda dahi 422mg potasyum varken bir bardak kabak çekirdeğinde 588 mg potasyum bulunuyor.

PROSTATA KARŞI MUCİZE GIDA “KABAK ÇEKİRDEĞİ”

Kabak çekirdeği içindeki yağ ve kendisinin prostata çok bereketli ve iyi mizaçlı prostat hiperplazinin rehabilitasyonunda da tesirli olduğu saptandı.

Bir rapora göre bu gıdada prostat kanseri tehlikenizi eksilten fitosterol maddesi var. Ayrıca, testosteronun prostatın gelişmesiyle alakalı olan dihidrotestosteron’a DHT dönüştürülmesini önleyen, kimyeviler de kapsar.

Kabak Çekirdeği Mutluluğu Artırıyor

Shape mecmuası kabak çekirdeğinde insan modunu yükselten L-triptofanın bulunduğunu söyledi. Ve de, bunalımla çaba için çok iyi gelebileceğini belirtildi. Başka bir Hint mecmuası, uyumadan evvel birkaç saatte bu tohumları harcayarak, geceleyin daha rahat yatabileceğinizi söylüyorlar.

Gördüğünüz gibi, bu gıdaları perhizimize ilave etmemizin bir hayli sebebi var. Konutunuzda hâlâ bulunmuyorsa, olası olan en kısa zamanda konuttan çıkıp satın almanızı öneririz. Bu bilgileri işinize fayda bulduysanız, sosyal medyada da insanlarla paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın