Cennet Hurması Bütün Bir Şifa Ambarıymış

Görünüş olarak domatese benzeyen cennet elması, sıhhatimiz için bütün bir şifa ambarıdır. İçeriğinde bulunan zengin vitaminler ve antioksidanlar sayesinde hastalıklara karşı kalkan misyon gören Trabzon hurmasının en ehemmiyetli özelliklerinden biri de kanser düşmanı olmasıdır.

TAZESİ VEYAHUT KURUSU FARK ETMEZ AMA SAĞLIK İÇİN ŞİFA İÇİN KESİNLİKLE HARCANMASI GEREKEN MEYVE : CENNET HURMASI

Cennet hurması, öğrenilen öbür ismi ile Trabzon hurması tatlı ve lezzetli bir meyve oluşundan ziyade, inanılmaz yararları ile ön tasarıya çıkan egzotik bir meyvedir. Göz sıhhatini geliştirmek, ihtiyarlama bulgularını eksiltmek, muhtelif kanser cinslerini önlemek, sindirimi süratlendirmek, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek, kolesterolünüzü düşürmek, metabolizmanızı süratlendirmek ve kemiklerinizi kuvvetlendirmek gibi sıhhatiniz için bir çok inanılmaz faydaları vardır.

Adına boşuna aynı zamanda cennet hurması denilmiyor. Sıhhate yararları o kadar çok ki…

Cennet hurması özellikle perhiz lifi açısınsından oldukça zengindir. 100 gr cennet hurması 3,6 gr lif kapsar ki bu oldukça iyi bir değerdir.

Antioksidan kapasitesi çok fazladır. 100gr’ı 70 kaloridir. Özellikle A vitamini açısından çok zengindir. Bunun yanı sıra B ve C vitaminleri de mevcuttur. Ayrıca potasyum, kalsiyum ve fosforu azami oranlarda ihtiva etmektedir.

Cennet Hurmasın Yararları Nelerdir?

Sindirim sistemine yararlı; Hurmadaki yüksek lif oranı, uygun sindirim için zorunlu olan lifleri sağlar. Kabızlık ve karaciğer problemleri olan bireyler için ideal kılan laksatif özelliklere sahiptir. Her gün bir porsiyon cennet hurması yemek, kabızlık için tesirli bir gevşeme sağlar.

Mide ve bağırsak arkadaşı. Mideyi güçlendirir. Gastrit rehabilitasyonuna destekçi oluyor.Bağırsak florasındaki bakterileri dengeler. Bağırsak cerahatini giderir. Özellikle de oniki parmak bağırsağı rahatsızlıklara bire birdir.

Protein takviyeyi sağlıyor. İştahsızlığı eksiltiyor. Kilo alma problemi olanlara sıhhatli kilo olmalarına yardım oluyor. Bunu kapsadığı yoğun protein ile yapıyor. Başka Bir Deyişle Trabzon hurması meyvesi kilo kaybı için muhteşem bir alternatiftir. Mideyi uzun bir müddet süresince tok yakalayan yüksek ölçüde lif kapsar. Ayrıca işlenmiş ve yüksek şekerli yiyecekler için isteği azaltır.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. Trabzon hurması içinde bulunan antioksidanlar, hür radikallere ve reaktif oksijen cinslerine karşı gözetici süpürücü olarak işlev görürler, enfeksiyonlara ve hasarlı hastalıklara karşı mukavemet geliştirir. Trabzon hurması kabuğu, ihtiyarlama ile iletişimli zararlardan gözeten fitokimyasallar kapsar. Kansere karşı kalkan vazifeyi görüp, sizi koruyor.

Kalp ve damar sıhhatine katkıları çok büyük. Özellikle anemi sürükleyenler kesinlikle harcamalı. Zira anemiyi de rehabilitasyon ediyor.

Ayrıca kolesterolü de düşürür. Özelikle son senelerde yapılan araştırma neticelerini bunu destekliyor.

Vücuttaki vitamin, mineral ve protein noksanlığını gidererek saçlarda ve ciltte metamorfoz yaratıyor. Yüksek tansiyonu düşürüyor. Bu surattan düşük tansiyonu olanların dikkatli harcaması gereken bir meyve.

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla şahsın yararlanması için, hoşlanıp, paylaşmayı unutmayın lütfen

Bir cevap yazın