Cep Telefonuyla Tuvalete Girmeyin!

Telefonlar uslandıkça yaşamımızın her alanında elimizden düşmüyor. Tuvalette bile bir hayli şahıs telefonunu kullanma ihtiyacı dinliyor. Uzmanların yaptığı söylemelere göre tuvalette telefon kullanmanın mucizevi hasarları bulunuyor.

Uzmanlar uyardı, telefonla tuvalete gittiğinizde çok büyük tehlikeleri de göze alıyorsunuz. Tuvaletlere oranla 18 kat daha fazla bakteri bulunan telefonlar, kullanıcıların sıhhatini tehlikeye atabilecek kadar riskli görünüyor.

Tuvalete girdiğinizde de elinizde bulundurursanız telefonlar tamamen bakteri yuvası haline geliyor. Üniversiteden Hekim Simon Park, cep telefonlarının irtibat emeli olmasıyla beraber kullanıcılarının şahsi izlerini de taşıdığını belirtti. Başka Bir Deyişle telefonlara gıda ve meşrubatlar da bulaştırılıyor.

TEHLİKE BÜYÜK

Mikropların en çok dağıldığı yer olarak öğrenilen tuvaletler, telefonunuza çok süratli bir biçimde yapışacak ve artarak tehdit oluşturacaktır. Bu cins lekeli bölgelere girdiğinizde telefonunuzu dışarıda vazgeçmelisiniz. Bildiğiniz gibi hastalık ve virüslerin en basit dağılma yolu insandan insana geçiştir.

Şahsınıza ait telefonu birden fazla şahıs kullanıyor ise, mikropların çoğalma ve bir ekip hastalıkların size geçme ihtimali daha yüksek oluyor. Uslu telefonunuzun ekranı ve arka adaleyesiniz arınmak için ekran arınıcı spreyler kullanmalısınız. Islak mendillerin telefona hasar verdiğini ve çizik oluşmasına neden olduğunu öğrenmenizde fayda var.

Telefonunuz için bu cins özel spreyler her zaman daha tehlikesiz olacaktır. Telefonunuzun hoparlör bölgesinde bulunan bakteriler, kulağınızda rastgele bir enfeksiyona neden olabilir. Bu mikroplardan korunmak için telefon görüşmelerinizi kulaklık aracılığı ile yapmanızı öneriliyor.

Bir cevap yazın