Muhtelif Ülkelerde Bayanları Çekici Gösteren 11 İlginç Şey

Bir insanın yaşadığı ülkeye bağlı olarak, hakikat hoşluğu neyin oluşturduğuna dair düşüncesi öbürlerinden aşikar değişiklikler gösterebilir. ‘Hoşluk gerçekten izafidir hele de ülkeden ülkeye çok değişiklik gösteriyormuş.’

Drsaglik dünyanın farklı ülkelerinde cazip ve seksi görünen insanları bir araya getiriyor.

1- Eğri dişler
Japonya

Batı ülkelerinde, düz bir diş çizgisi, harikulade gülüşün tasviri olarak düşünülür ve çoğu, insanların bunun aksini düşünebileceklerini usuna dahi getirmez. Ancak Japonya’da gidişat farklı: sürükleyiciliğin doruğu güya “yaeba” bir değişik ismiyle çarpık dişler. Bu nedenle Japonya’daki diş doktorları hem genç erkekler hem de bayanlardan çok arz görüyor!

2- Kazıma
Batı Afrika, Yeni Gine

Yeni Gine soğukkanlıları ve Afrika’daki birkaç başka ülke hala vücutlarını desenler ve rakamsız sanatsal izlerle ziynetliyor. Yara izleri genellikle bir başlangıç ​​merasimi sırasında erkekler için verilirken, bayanlar için bu “vurmalar” büyük hoşluk göstergesi olarak kabul edilir. Elbette, gelişmiş dünyada, bu uygulamayı çekici bulan az rakamda insan vardır – çoğu yerde beden yanılgılı olarak anılır.

3- Kalp biçiminde bir surat
Güney Kore

Güney Kore’de, plastik cerrahi yalnızca yaygın değildir, tamamen bayağı kabul edilmektedir. Büyük kentlerde, her yerde insanların görünüşlerini iyileştirmek için bıçak altına girmesini gerektiren reklamlar görürsünüz.

Burada kalp biçiminde bir surata sahip olmak hoş görünmenin en ehemmiyetli yollarından biri olarak görülüyor. Bunu elde etmek için bir hayli Koreli karışık işlemlere girebiliyorlar. Bu işlemler sıklıkla çene kemiklerinin üç parçaya ayrılınması, orta parçanın çıkarılması ve iki sivri çene daha yaratmak için birbirini kaynaştırmayı kapsıyor. Sonra yeni çenenin açısı yumuşatılıyor. Bu cins bir operasyonu yaptıktan sonra uzun vakit, fert katı gıda yiyemiyor. Ne kadar ilginç değil mi…

4- Fazla Kilo
Moritanya

Moritanyalılar göbeklerinde kıvrımlar olmazsa, bir erkeğin bakışlarını sürükleme uğru netlikle yokmuş.
Kızların istenen ebatları almasını sağlamak için ebeveynleri, onları günde en fazla 16.000 kaloriyi yiyebilecekleri özel “çiftlikler” e yollar norm 1.500. Ne Yazık Ki, bu anane sebebiyle bir hayli kız mide rahatsızlığı geçiriyor. Bizdeki balkonsuz erkek vaziyetine azıcık da olsa benziyor sanki :

Yüzde Estetik ve bandaj bezi
İran

İran rinoplastinin başşehridir. Prosedürün yüksek maliyetine karşın burada bayan ve erkek hoşluk simgeyi olarak değil, aynı zamanda cemiyette emin bir statü sahibi olmak düz burun ile ölçülüyor, kısmetine her şeyi ödemeye hazırlar.
Ancak burada görebileceğiniz en acayip şeyden şudur ki kimileri burun ve estetik operasyonu olmasa bile, insanlara olmuş izlenimi vermek için suratlarında cerrahi bir pansuman ile dışarıda gezebiliyorlar. Bu bana talebelik zamanımda cafe de birlikte çalıştığım iranlı çocuğu anımsattı aynen denildiği gibi gerçekten bu şahsiyette insanlar :

Soluk cilt
Çin, Tayland

Asya’nın bir hayli yerinde soluk cilt, hoşluktaki altın standart olarak kabul edilir. Bir surat kremi arayan bir mağazaya girerseniz, surat beyazlatıcı bir bileşen içeriği olmayan kremin bulunması muhtemel değildir. Bu tıraş sonrası erkekler için de geçerlidir. Çoğu Çinliler, cildi güneşin tesirlerinden gözetmek isteyecekleri için, maskesiz plajı gitmezler. Dahası, Çinli ve Taylandalı bayanlar, Batılıların bronzlaşmak için solaryuma gitmeyi istemelerini çılgın absürtsü olduğunu düşünüyorlar. :

Geniş Alın
Fula halkı

Bir kadının Afrika’nın Fula kabilesi arasında sahip olması gereken en ehemmiyetli unsur Geniş alınlı olmasıdır. Bu sebeple, kabilenin bayanlarının bir kısmının sırf yanılsama olması için saçlarının bir kısmını kazıttığını söyleyebiliriz.
Eş bir anane, orta çağ Avrupasında’da bayanların başlarının üstündeki saçların yarısına kadar sarih olduğu da gözlemlenmiştir.

Uzun bir boyun
Birmanya

Burma’nın doğusundaki bölgelerden birine “zürafa bayanları ülkesi” sınıyor. Bu ad, orada yaşayan, boynuna pirinç milleteler giyen Kayan ulusunu ifade eder. Bir bireyin boynu ne kadar uzun olursa o kadar hoş görünür demek oluyor.
Efsaneye göre, bu milleteler Kayan bayanlarını kaplanlardan gözetir, ancak hakikatte kabile kimliğini ifade faktörün bir yoludur.

Gerilmiş dudaklar ve kırmızı ten
Mursi halkı

Himba ve Suri insanları

Etiyopya’nın Mursi bölgesinde kızlar, özel diskler kullanarak alt dudaklarını gerginleştirmeyi bilirler. Disk ne kadar büyük olursa, kızın sosyal statüsü o kadar yüksek olur ve konutluluk evveli ödenecek çeyiz ebadı o kadar büyük olur.

Suri kabilesinde de Mursi kabilesine eş bir şey var. Sudan hududunda güneybatı etiyopya’da yaşayan minik bir Afrikalı kabile bunlar. Bereketli Omo Vadisi’ndeki birkaç kavimden biridir ve takribî 20.000 şahsa ulaşırlar.

Himba, kuzeybatı Namibya’nın Kaokoland bölgesinde yaşayan göçebe çiftlik sahipleri. Kendilerini güneşten gözetmek için kırmızı kurtçağı ve yağ kullanıyorlar. Bu bedenlerine kırmızı bir renk veriyor.

Monobrows Bizim tabirimiz ile Tek kaş :
Tacikistan

Tacikistan’ın bazı bölgelerinde, bir monoblok bayan hoşluklarının bir işareti olarak düşünülür. Şayet tabiat bu istenen özelliği bir kıza vermezse, kaşları arasında bir çizgiyi makyaj ile yapmaya çalışır.

Yerel millet, Tek kaşlı ablaların talihli bir yaşama sahip olacağının bir göstergesi olduğuna inanmaktadır.
Bu hoşluk ananeleri, kimilerimiz için cümbüşlü görünebilir ve değişiklerine de ilkel görünebilir. Ancak kendi hoşluk ve anane standartlarımıza ne sıklıkta bakıyoruz? Kulaklarımızdaki delikleri delip küpeler giyip, bacaklarımızı daha uzun göstermek için rahatsız edici yüksek topuklu pabuçlarla yürümek – belki de bunlar da onlara denk derecede acayip geliyor? Kim öğrenir :

Ercan ORDU

Bir cevap yazın