Ceviz yaprağının yararları

Ceviz yaprağı ceviz ağacına bir araya gelir. Ceviz yaprağını kullananlar bu yaprağın oldukça verimli olduğunu ve bir hayli hastalığa şifa olduğunu söylüyorlar. İşte ceviz yaprağı hakkında yaptığımız araştırmalar ve ceviz yaprağının yararları…

Ceviz yaprağı isminden de anlaşıldığı gibi ceviz ağacının yapraklarından elde edilen bir yaprak cinsidir.  Ceviz yaprağı geçmiş zamanlardan beri bir çok hastalık için şifa olarak kullanılır.  Ceviz ağacı henüz yapraklanmaya başlamadan evvel mayıs ayında çiçek vermektedir.

Ceviz ağacı yaprakları ne zaman toplanır?
Ceviz ağacı yaprakları mayıs ayında çiçek verir haziran ortalarına doğru bir araya gelecek kıvama kazanç.

Ceviz yaprağı yararları nelerdir?
Geçmişten günümüze kadar ceviz ağacı yaprağı bir çok hastalıkta şifa maksadına kullanılmaktadır. Ceviz yaprağının sıhhatimiz için bir çok verimi bulunmaktadır.

İşte ceviz yaprağının yararları…

Ceviz yaprağının en ehemmiyetli verimi bedende bulunan zehirli maddeleri atmasıdır. Ceviz yaprağı çayı kumpaslı olarak içilirse bedende bulunan mikropları, bakterileri ve zehirli maddeleri bedenden atmaya takviyeci olacaktır. Bu gidişatta da özellikle bağırsaklarda bulunan kurtlar için ceviz yaprağı önerilmektedir.

Hemen hemen her  kanser çeşidinde seçenek tıp yardımı olarak  ceviz yaprağı kullanılmaktadır. Bedende süratle çoğalış gösteren kötü mizaçlı hücrelerin yok edilmesi mevzusunda ceviz yaprağı oldukça verimli neticeler verdiği gözlemlenmiştir.

Ceviz yaprağı kullanılarak oluşturulan merhem ve macunlar, yaralarınızın daha acele iyileşmesini sağlar.

Ceviz yaprağının saça yararları nelerdir ?

Ceviz yaprağı saç rengini parlaklaştırmaya, böylece saçınızın daha sıhhatli görünmesine takviyeci olur. Ceviz yapraklarını püre haline getirerek, şampuanınıza koyarsanız saçınız daha öncekisinden daha sıhhatli ve daha canlı bir görünüme kavuşacaktır.

Ceviz yaprağının cilde yararları nelerdir?

Ceviz yaprağını cildinize uygulamak için, yarım litre su ve 20 gr kurutulmuş ceviz yaprağı yeterlidir. Su kaynar derecede olmamalı, suyun sıcaklığı 50-60 derecede olmalıdır. Yarım litre suyun içine ceviz yapraklarını dağılarak atar ağzını kapatır ve kullanıma hazır hale gelmesi için 1 saat beklersiniz.

Nasıl kullanılır?

Sabah ve akşam günde 2-3  kere kullanabilirsiniz. Bir pamuk takviyeyi ile suratınıza kompres yaparak kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde cildinizdeki sivilceler ve sivilce izleri kaybolacaktır.

Ceviz yaprağı çayının yararları nelerdir?

Ceviz yaprağı çay olarak da harcandığında sıhhatimize oldukça verimli bir meşrubat haline kazanç.
İşte ceviz yaprağı çayının yararları…

–     Bağırsak asalakları yaradılışını maniler. Böylece sanki müshil tesiri yaratır.
–    Romatizma rehabilitasyonunda kullanlır
–      Damla gut hastalığına iyi kazanç
–     Kan şekerini düşürmeye takviyeci olur.
–     C vitamini yetersizliği yaşayanlara birebirdir. Sanki bir c vitamini deposudur.

Ceviz yaprağı çayı nasıl yapılır?

Yarım olarak ya da bir tatlı kaşığı ince kıyılmış ceviz yaprağı, 1 su kadehi ölçeğindeki kaynar su ile beraber haşlanır. 5 dakika süresince demlendirilen su ve yaprak, demleme ardından süzülür. Ardından bu çay gün süresince 1 veya 2 bardak yudum yudum içilebilir.

Bir cevap yazın