Ciddiye Alınması Gereken 10 Çok Ehemmiyetli Beden Sinyali

Bedenlerimiz en karışık cihazlardan biridir. Makineler gibi devamlı olarak bedenimizdeki dahili uzuvlarımızın ve sistemlerimizin çalışması hakkında bilgi yollarlar. Genellikle vücudumuzun bize söylemeye çalıştığını görmezden geliyoruz reelinde bu büyük bir hatadır.

Drsağlık takımı olarak, bedenimizin ciddiye almamız gereken 10 sinyali bir araya getirdik.

Gözlerin altındaki koyu ulusalar

Yeterince uykusuz olursanız, gözlerinizin altında koyu ulusalar ortaya çıkabilir. Hekimler, her gece en az 7-8 saat yatmanızı öneriyor. Bunun dışında, kansızlık gibi tamamen değişik bir şeyin bulgusu da olabilir. Bedendeki kırmızı kan hücrelerinin noksan olmasıyla gözlerin altında koyu ulusalar oluşur.

Parmaklarınızdaki renk değişimi

Parmaklarınızın sık sık renk değiştirdiğini fark ettiyseniz, bunun çok ciddi bir nedeni olduğunun farkında olmalısınız.Bu, Düşük sıcaklıkların kan damarlarında spazmlara neden olduğunun ve parmaklarınızdaki renginde farklılığa neden olan Reynaud Belirtisinin uzuvlarda oluşan bir kan dolaşım rahatsızlığıdır. bir işaretidir.

Bulanık görme

Gözleriniz sık sık yoruluyorsa ve bazen yol işaretlerini sıradan bir mesafeden okyamadığınızı fark etmeye başladıysanız, astigmatizmaya bir işaret olabilir. Bir göz hekimini ziyaret etmelisin.

Gözlerin Önündeki Lekeler

Bunlar muhtelif şekillerde olur: noktalar veya şeritler biçiminde olabilirler. Aniden ve sıklıkla parlak beyaz ışığın bulunduğu civarda görünebilirler. Bir hafta süresince onları görmeye devam ederseniz, bir göz hekimine görünün. Bu, kataraktların veya öteki ciddi göz meselelerinin erken göstergesi olabilir.

Midenizdeki “Ses”

Midenizde guruldama, bağırsak kumpassızlığından kaynaklanır. Bu seyrek ortaya çıkarsa, kaygılanacak bir şey yok. Ancak mideniz kumpaslı olarak ses çıkarıyorsa ve birliktesi sızı eşlik ediyorsa şipşak bir hekime görünmelisiniz.

Cilt ceddilmesi

Cilt ceddilmesi, bedeninizde vitamin beceriksizliğinin bir göstergesidir. Balanslı bir beslenme ile cildinizi süratli bir biçimde basmakalıp gidişatına döndürebilirsiniz. Atanmaya bir kaşıntı eşlik ediyorsa, gecikmeden bir hekim görmeniz gerekir. Bir mantar enfeksiyonunuz olması mümkündür.

Kısmi koku kaybı

Yaşlandıkça koku duyunuzun belirginleşmesindeki eksilme, asap sistemine verilen zararın bir neticeyi olarak ortaya çıkar. Ancak oranla gençseniz ve koku alma duygunuzu kaybettiğinizi fark etmeye başladıysanız, hemen gidip bir hekime görünmelisiniz. Ya eforlu bir soğuk algınlığı veya öteki viral enfeksiyon bulgusu olabilir.

Göz seğirmesi

Göz kapaklarının uzun süren seğirmesi, gözlerinizin fazla çalıştığını gösterebilir. Bunun üstesinden gelmek için, soğuk suya daldırılmış pamuklu bezlerle gözlerinizi yıkamanız gerekir. Bu işe haylaz da seğirme devam ederse, nöropatologlardan destek aramalısınız. Bunun asap sisteminizde ciddi bir mesele olduğunun işareti olması muhtemeldir.

Kulakların Çınlaması

Kulak çınlaması mevzubahisi olduğunda, Bir Hayli şahıs sıhhatlerini rastgele bir biçimde tehdit etmediğini düşünür. Fakat devamlı zil hastalığından kaynaklanıyor olabilir. Bununla beraber, kulaklarınızdaki çınlama sesinin en yaygın sebebi belli çalışma etraflarındaki yüksek sesten kaynaklanan gürültüdür.

Omuz Ekleminin Çıkıklığı

Bazı şahısların omuz eklemleri gevşek gibi görünür ya da alışılmadık güzergahta hareket ettirilebilir. Bu, tereddüt bir omuz ekleminin göstergesidir – omuz kemiği topunun eklem yuvasından çıktığı bir vaziyet. Bu fertlerin çok elastik bağlarla doğdukları veya bir spor yaralanması suratından olabileceği vaziyet olabilir. Her iki vaziyette de, bu yaralanmalara ve yerinden oynamaya götürebilecek riskli bir gidişattır.

Bir cevap yazın