Çürüksüz ve Beyaz Dişler İçin En Natürel Yöntem

Hemen hemen herkes gülerken beyaz ve sıhhatli dişlerinin görünmesini ister. Sizler için bu sıhhat gidişatını ele aldık. İşte sağlam ve beyaz dişler için teklifler…

Sıhhatlı beslenmek beden için ne kadar ehemmiyetliyse ağız ve diş bakımı da diş sıhhati için o kadar ehemmiyetlidir. Uzmanlar diş sıhhati için en az 6 ayda bir diş bakımı yapılması gerektiğini vurguluyor. Bu gidişat ileri yaşlarda görülebilecek rahatsızlıkları önlemek için en tesirli yoldur.

İŞTE SAĞLAM VE BEYAZ DİŞLER İÇİN TEKLİFLER

– Kumpaslı fırçalama operasyonundan sonra diş ipini kullanarak diş aralarını arınmak diş sıhhatinde bitirici bir vaziyettir.

– Kalsiyum ve potasyum bakımından zengin olan yiyecekleri harcamak yalnızca kemik sıhhatini sıhhatini de gözetir.

– Sert gıdalar harcayarak diş köküne hasar verilmemesi gerekir. Aynı zamanda bu yiyecekler diş etlerinin de enfeksiyon kapmasına neden olabilir.

– Muz ve çilek gibi yiyecekler natürel diş fırçalama sağlar. Ağız içerisindeki bakteri rakamını eksilterek ciddi hastalıkların oluşmasını önlerler.

– Yapılan araştırmalarda şekersiz sakızların diş sıhhatini pozitif etkilediği ortaya çıkarılmıştır.

– Nebat çayları harcayarak da hem diş sıhhatini gözetmiş olursunuz hem de dişlerin uzun zaman beyaz kalmasını sağlarsınız. Yapılan araştırmalarda özellikle adaçayı dişlerde plak yaradılışını önlediği ortaya çıkarılmıştır.

– Konut üretimi meşrubatlar daha fazla harcanmalıdır. Asitli meşrubatlar diş minesinin sararmasına neden olur.

– Ayda bir diş doktoruna görünerek diş röntgeni sürükletilmeli sinsi sinsi ilerleyen hastalıklar böylece takip edilir.

– Fazla sıcak ve soğuk meşrubatlar dişlerin çatlamasına neden olabilir.

– En ehemmiyetli madde ise çocuk yaşta bunların alışkanlık haline getirilmesi ergenlik yarıyılında aniden büyüyen beden vakalarına karşı tedbir alınır. Aksi hale eğri dişler bu yarıyıldaki ilgisizlikten dolayı artar.

EVDE DİŞ BEYAZLATMA NASIL YAPILIR?

1 yemek kaşığı kekik ve bir çay kadehi suyu bir cezvede kaynatınız. Karışımı süzdükten sonra diş fırçasını daldırıp günde üç kere dişlerinizi fırçalayınız.

En tesirli usul ise zeytin yağı, karbonat ve limon kürüdür, bir kaşık zeytinyağı, bir kaşık karbonat, bir kaşık limon suyunu karıştırınız. Macun kıvamına gelen karışımla dişlerinizi günde iki kere fırçalayınız.

Bir cevap yazın