Damar Hastalıklarına Çoban Çökerten Otu Verimleri

Damar Hastalığınız varsa şifalı çoban çökerten otu kullanarak kurtulabilirsiniz.

Uzmanların yaptığı söylemeye göre Damar hastalıklarından çoban çökerten otu kullanarak kurtulmanın muhtemel olduğu belirtildi.

Bu yazımızda Çoban Çökerten Otu ile alakalı öğrenmeniz gerekenleri Balaka Hekimi sitenizde sizler için paylaştık.

Domuz Pıtrağı – Deve Dikeni – Çoban Çökerten Günümüzde dünyada Latince adıyla Tribulus Terrestris olarak bildiğimiz, Türkçe adıyla çoban çökerten otu damar sıhhatimiz için müthiş bir nebattır” diye belirtti. Ayrıca bu nebata Domuz Pıtrağı, Deve Dikeni adları da denilmektedir.

Damar tıkanıklıklarının bulunduğumuz yarıyılda en fazla görülen sıhhat problemlerinde bir tanesi olduğunun altını çizen uzmanlar, “Hastalıkların çok rakamda sebebi damar ve dolaşım bozukluklarıdır. Damarlarda kalınlaşma, şişme ve iltihaplanmalar alana gelebilir ancak hastalık her ne olursa olsun deva elbette bulunacaktır.

Damar Tıkanıklığı için Çoban Çökerten Otunun Verimlerini Anlattı

Uzmanlar, damar sistemimize en faydalı şifalı otlardan bir tanesinin çoban çökerten nebatı olduğunu aktararak, “Damar tıkanıklığı ile baş başa kalan fertler gönül rahatlığı içerisinde çoban çökerten otunu sabah akşam dilerse çorbasına katarak, dilerse bir tatlı kaşığı ölçüyü kullanarak çay yapıp içebilirler.

Bu ot sizlerin tıkalı olan damarlarınızı açmakla birlikte yürüme güçlüğünden hareket kısıtlılığına kadar pek çok mevzuda faydalı olacaktır. Kullanmaya başladığınız günden 21 gün sonrasında vücudunuzda bazı damarsal problemler ortadan kalkmaya başlar, 3 ay devam ederseniz bir hayli hastalığı vücudunuzdan atabilirsiniz” ifadelerine yer verdi.

Çoban çökerten otu kullanımı

Birçok rahatsızlığın rehabilitasyonunda kullanılan bu nebatın kurutulması ile demlenen çay günde bir kadeh içilebilir. Bu çayın fazla ölçüde harcanması tansiyonun düşmesine neden olacağı için günde bir kadehten fazla içilmemesi öneri edilir.

Tansiyon hastaları, Tansiyon ilaçları ile birlikte bu nebatı kullanacaklarsa kesinlikle hekime danışmaları gerekir. Bu otla hazırlanan çay bekletilmeden içilmelidir. Çoban çökerten otu ile hazırlanacak kürlerin ise bir ya da iki ay kadar kullanılması önerilir. İçerisinde oldukça tesirli maddeler bulunmasından dolayı bu çoban çökerten otu kullanılırken bir uzmana danışılmasında fayda vardır. Erkeklerde sperm rakamını artırdığı için çoban çökerten otu biçiminde de satın alınabilir.

Çoban Çökerten Bitkisinin kullanımı ve neticeleri ile alakalı bilgi ve deneyimlerinizi siz de kıymetli sıhhat şifa veya Bilgecafe okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu mevzu ile ilgili sualleriniz varsa yanıtlamaktan memnuniyet dinleriz. Sıhhatlı günler geçirmeniz dileğiyle…

“Damar Hastalıklarına Çoban Çökerten Otu Verimleri” üzerine 4 yorum.

  1. Ben burger hastasiyim ve ayrıca seker hastasiyim bir defa ayağından bir defa kalpden anji oldum ben kullana bilirmiyim

Bir cevap yazın