Damarlarda Biriken Kolesterolü Arının

Limon arınıcı vazifeyi görür ve kan dolaşımındaki toksik maddeler ile yağların uzaklaştırılmasını kolaylaştırır.Damarlarda Biriken Kolesterolü Arının

Kolesterol kendini atardamar duvarlarına yapıştıran bir cins yağ olup insanların sıhhatini büyük tehlikeye sokmaktadır. Beden muntazam çalışmak için belirli bir ölçü kolesterole gereksinim dinler; ancak kötü kolesterolün aşırısı şahsın başta kalp hastalığı ve felç olmak üzere kalp damar sistemi rahatsızlıklarına tutulma tehlikesini arttırır.

Kolesterol seviyelerinin hakimiyeti ağırlıklı olarak ne cins yiyecekler harcadığımıza bağlıdır. Sebze, meyve, hububat ve su doğrultusundan zengin bir beslenme kötü kolesterol yıkıntılarının eksilmesine dayanakçı olur ve daha şiddetli sıhhat meselelerine tutulma tehlikesini eksiltir. Bu nedenle yüksek kolesterollü ve atardamarlarda yağ birikmesine neden olan besinleri beslenmeden çıkarmak gerekmektedir.

İyi beslenme alışkanlıkları edinmenin yanı sıra, kolesterol yıkıntılarının arınılmasını ve kan dolaşımında bulunan yağ ve toksik maddelerin atılmasını basitleştiren birtakım natürel rehabilitasyonlar da mevcuttur. Altta sizlerle atardamarları arınmaya dayanakçı olan ve dolaşıma iyi gelen şahane bir sarımsak ve limon rehabilitasyonu paylaşacağız.

Kolesterol yıkıntısına müteveccih bu natürel rehabilitasyon neleri kapsıyor?

Günümüzde yüksek kolesterol seviyelerini alt sürükleyen ve hakimiyet altına alan bir hayli değişik ilaç çeşidi bulunmasına karşın, bir hayli uzman bu problemi hakimiyet altına almak üzere natürel rehabilitasyonların kullanılmasından yana. İlaçların bir hayli yan tesiri bulunurken natürel rehabilitasyonlar yan tesirsiz ve pek çok fayda sağlıyor.

Bu yazımızdaki atardamarları arınmak ve kolesterol seviyelerini alt sürüklemek için natürel rehabilitasyon sarımsak ve limondan yapılmış bir kür. Bu kürün içinde sıhhatinizi etkileyebilecek tüm atık mahsullerin uzaklaştırılmasını teşvik eden ehemmiyetli besin maddeleri bulunuyor.

Sarımsağın faydaları

Sarımsak kullanabileceğimiz en iyi natürel antibiyotiktir. Bu yiyecek besinlerimize tat tabakanın yanı sıra sıhhatimiz için bereketli bir hayli ehemmiyetli besin maddesi kapsamasıyla daha önceki zamanlardan beri beslenmemizin bir parçası haline gelmiştir.

Hindistan ve dünyanın öteki ülkelerinde yapılan çalışmalarda, sarımsak tüketiminin damar sertliği ve hipertansiyona tutulma tehlikesini eksilttiği tespit edilmiş ve sarımsağın kalp sıhhati için öteki bir hayli verimi olduğu bulunmuştur:

  • Natürel bir irin sökücüdür.
  • Damar açıcı, pıhtı önleyici ve temizletici işlevi görür.
  • Antiseptik ve antibiyotik özellikleri vardır.
  • Atardamarları genişleterek kolesterolün atılmasını ve dolaşımı teşvik eder.
  • Kalbi korur.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • İnsülin seviyesini çoğaldırarak kan şekeri seviyesini alt çeker.

Limonun faydaları

Limon içeriğindeki besin maddeleri sayesinde bir hayli hastalığı önleyen ve rehabilitasyon eden son derece şifalı bir besindir. Limon yüksek C vitamini içeriğinin yanı sıra B-kompleks vitaminleri, E vitamini ve potasyum, magnezyum, kalsiyum, fosfor, bakır, çinko ve manganez gibi bir hayli mineral ve antioksidan içerir.

Kolesterol ve atardamar sıhhati mevzusunda, limon detoks işlevi görerek kan dolaşımında bulunan yağ ve toksik maddelerin atılmasını teşvik eder. Sitrik asit damarlarda bulunan yağları oksitleyip civardan uzaklaştırarak atardamar duvarlarına yapışıp bir tıkanıklık yaratmalarını önler.

Kan damarlarını ve kolesterol yıkıntılarını arınmanın yöntemi

Bu sarımsak ve limon kürü geçtiğimiz senelerde dünyada oldukça popüler hale gelmiş ve kolesterol seviyesini düşürüp bağışıklığı kuvvetlendirmenin tesirli bir yolu olduğu kanıtlanmıştır.

Malzemeler;

  • 4 diş sarımsak
  • 4 ufak limon
  • 3 litre kaynatılmış ve damıtılmış su

Hazırlanışı

Evvel sarımsağı arınıp ince ince doğramalısınız. Ardından limonu dilim dilim kesip sarımsakla beraber bir kasenin içinde karıştırın. Ilık suyu sarımsak ve limon karışımının üstüne dökün ve tüm malzemeler akışkanlaşana kadar iyice blenderden geçirin. Hazır olduğunda karışımı sırça kavanozların içine dökün ve buzdolabının içinde 3 gün kadar bekletin. Üç günün sonunda, süzüp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ölçü

Bu kürden günde üç kez, her öğünden evvel 50 ml kadar içmek idealdir. Ancak, her öğünden evvel sadece 1 veya 2 kaşık içerek yavaş yavaş başlamanız önerilir.

Bu kürü arka arkaya 40 gün harcayarak detoksu senede bir kez yapın.

“Damarlarda Biriken Kolesterolü Arının” üzerine 4 yorum.

Bir cevap yazın