Damarları Gençleştiren Ünlü Karışım

‘Zeytinyağı, ceviz ve badem damarları gençleştiriyor’

Zeytinyağı ceviz ve badem karışımının verimleri

Zeytinyağı, ceviz ve bademin karışımının nerelere iyi geldiğini öğreniyor musunuz? İşte güne bu karışımı harcayıp başladığınızda sağladığı faydalar…

Sıhhatsiz beslenme ve kumpassız hareket etme gibi etmenler beden sıhhatini negatif tesirler. Özellikle obezite ve kalp rahatsızlıklarının ortaya çıkmasında esas faktör olan bu iki etkeni önleyerek daha sıhhatli bir hayat sürdürülebilir.

Zeytinyağı, ceviz ve badem gibi omega- 3 yağ asidi bakımından zengin olan gıdalardan hazırlanan kür ile güne başladığınız da olağanüstü faydalar sağladığını göreceksiniz.

İşte uzmanlarında önerdiği zeytinyağı, ceviz ve badem karışımının verimleri;

– Gün boyu bedenin enerji seviyesinin yüksek olmasını sağlar.

– Damar sıhhatini pozitif etkilediğinden kalbin daha iyi çalışmasını yardımlar.

– Üç gıdada antioksidan bakımından zengin olduğundan yemek borusu, mide ve bağırsaklardaki hasarlı zehirli maddeleri bedenden atar. Böylece kabızlık, ishal, reflü gibi rahatsızlıkları yanı sıra kanser gibi ciddi hastalığı da önler.

– Makûs kolesterol seviyesini düşürür aynı zamanda kana natürel şeker ilave ederek diyabeti önler.

– Ceviz ve badem lif bakımından zengin olduklarından gün boyu yokluk hissi vererek kilo vermenize de takviyeci olur.

– Bedendeki hür radikalleri eksilttiğinden stres ve bunalım gibi rahatsızlıklara iyi kazanç.

– Zeytinyağı bedendeki genç hücre rakamını arttırarak ihtiyarlamayı geciktirir. Ceviz ve badem ise dermis katmanının zarara uğramış hücrelerini önererek buruşukluğu sivilce ve iltihaplı sivilce yaradılışını önler.

NASIL HAZIRLANIR?

  • İki yemek kaşığı zeytinyağı
  • 4 badem
  • 2 büyük ceviz

Bir kaba zeytinyağını koyunuz. Ceviz ve bademi iyice ezdikten sonra içine ilave edip karıştırınız. Streçle üzerini kapatıp bir gün buzdolabında bekletiniz. Ertesi sabah aç karna iki kaşık harcayınız. Her gün taze yapılması daha yararlı olur.

“Damarları Gençleştiren Ünlü Karışım” için bir yorum

  1. Baademin nasıl olması gerekliliği konusunda bir açıklama yok. Bende tuzsuz ve kavrulmamış olmalı diye düşünüyorum, doğrumu? Aydınlatırsanız sevinirim.

Bir cevap yazın