Şipşak Su İçmeniz Gerektiğini Söyleyen 7 İşaret

Şipşak Su İçmeniz Gerektiğini Söyleyen 7 İşaret
Şipşak Su İçmeniz Gerektiğini Söyleyen 7 İşaret : Susadığımızda bedenimiz çoktan su kaybetmiş demektir. Bunun olmasına izin vermeyin. Bedeninizin doğru bir biçimde çalışması için kumpaslı olarak su içtiğinizden emin olun.

Günde en az 1,5 litre su harcanması önerilse de herkes bedeni için zorunlu zorunlu olan bu su ölçüyü nasihatine kulak asmıyor.

Genellikle çok az su içiyorsanız, belki de bedeniniz size bazı işaretler yolluyordur. İşte size şipşak su içmeniz gerektiğini söyleyen bulgular:

1. Ağız kuruluğu
Zaman zaman ağız kuruluğu yaşıyorsanız belki de yapmanız gereken tek şey su içmektir. Ağzınız kuruduğunda genellikle yapılan şey meşrubat bir şeyler aramaktır ancak her meşrubat aynı değildir ve su aralarında en tesirli olanıdır.

Şekerli meşrubatlar yalnızca geçici bir çözümdür. Ağzınız ve boğazınızdaki muköz membranlarını kayganlaştırmadıkları için lüzumunuz olan akışkan ölçüsüne erişemezsiniz. Şayet bu bulgu sizde varsa başka bir meşrubat yerine su içmeyi seçim edin.

2. Kuru cilt
Kuru bir cilt, bedeninizin susuz kaldığını gösteren en apaçık işaretlerden biridir.

Cildinizin bedeninizdeki en büyük uzuv olduğunu ve ona çok iyi bakmanız gerektiğini unutmayın. Bu çoğunlukla unutulan bir şeydir.

Şayet kuru bir cildiniz varsa bu gidişat şipşak su içmeniz gerektiğinin, aksi takdirde ciddi neticelerle karşılaşabileceğinizin bir göstergesidir.

Akışkan eksikliğinde bedeniniz kendini arınamaz hale kazanç, üzerindeki fazla yağdan temizleme ve ter ile beden ısısını dengeleme hünerini kaybeder.

Tüm bunları daha çok su içerek önleyebilirsiniz.

3. Göz kuruluğu
Şayet gözlerinizde kaşıntı ya da kuruluk hissi yaşıyorsanız, bu da bedeninizin daha fazla suya lüzumu olduğunu gösteren başka bir bulgudur. Gözlerinizde kızarıklık ve göz kenarlarınızda kuruluk tespit ettiyseniz, bu gidişat akışkan beceriksizliğinden kaynaklanıyor olabilir ve şayet kontakt lens kullanıyorsanız gözleriniz bundan etkilenebilir.

4. Eklem sızıları
Eklem sızılarınızın sebebi de aynı biçimde akışkan eksikliği olabilir. Omurlar arası diskler gibi bir çok eklemin neredeyse %80’i sudan oluşur. Bu sebeple, eklemlerinizde kireçlenmeye sebebiyet vermemek için kumpaslı olarak su harcamak çok ehemmiyetlidir. Yalnızca muhakkak bir akışkan ölçüsüne erişildiği zaman, eklemleriniz tekerrürlü ve eforlu hareketlerle egzersiz, düşme gibi sağladığı tesiri elde edebilir.

Japon Usulü Deney: 1 Ay Boş Mideye Su İçmek oku
5. Adale küçülmesi
Şayet adale kütlenizde bir eksilme gözlemliyorsanız bu kötü bir şey. Bedeninizin büyük bir kısmı sudan oluşur. Bu nedenle bir hayli fiziksel etkinlik evvelinde, sırasında ve sonrasında su içmek ehemmiyetlidir. Bu sizin iyi sezmenize takviyeci olur. Aynı zamanda mümkün bir enflamasyon ve adale sızıları için de bire birdir. Bu oldukça rahatsız edici bir vaziyettir ama su içmek kadar kolay bir şeyle bunu önleyebilirsiniz.

6. Bitkinlik hissi
Akışkan eksikliği, anemiye çok eş bulguları tetikleyebilir. Bedeniniz susuz kaldığında, kanınızdan su ödünç almaya başlar ve bunun neticesinde uzuvlarınızdaki oksijen ölçüyü eksilir.

Oksijenin eksilmesi vaziyette üşengeç ve uykulu sezersiniz ve gün geçtikçe bu bitkinlik hissi daha da çoğalır. Şayet bu gidişattan muzdaripseniz ve çok fazla su harcamıyorsanız, dikkat edin. Bedeniniz sarihçe susuz kalmış olabilir.
Kahve uzun vadede iyi bir çözüm değildir. Yapabileceğiniz en iyi şey bedeninizin gereksinim dinlediği ölçüde su içmek olacaktır.

Kanseri yok eden alkali su tanımı nasıl yapılır oku
7. Ciltteki kırışıklıklar
Şayet cildinizdeki buruşuklukların yaşınızla anlaşmadığını düşünüyorsanız, bu muhtemelen yeteri kadar su içmemenizin bir neticeyidir. Bedeninizin alabildiği su ölçüyü yaş ilerledikçe eksilir. Bu surattan gün içerisinde harcanan su ölçüsünün çoğaldırılması gerekir.

Bu vaziyetin en apaçık göstergesi cildinizdeki buruşukluklardır. Bunun yanında, susuzluğun iç uzuvlarınıza verdiği hasar uzun vadede ciddi ve zahmetli olabilir.

Bunun olmasına izin vermeyin ve her gün önerilen ölçüde su için.

Bir cevap yazın