Dikkat! Kanser Bulgusu

Bir hoşluk uzmanı, alıcısının tırnağının resmini paylaşarak kanseri nasıl kavradığını anlattı ve herkesi uyardı.

Kanserin yaygın görülen bulgularını artık hepimiz ezbere öğreniyoruz ancak kanser bazen çok değişik biçimlerde kendisini gösteriyor. Bir hoşluk uzmanı sosyal medyada bir alıcısının tırnağının resmini paylaşarak minik bir kirin ne kadar riskli olabileceğini gösterdi.

Birkaç hafta evvel manikür yaptırmak için hoşluk merkezine giden kadının baş parmağının tırnağında siyah düz bir çizgi vardı. Maniküre başlamadan evvel çizgiyi kapatacak renkte bir oje sürmelerini söyledi. Bu saniyeden sonra tırnağındeki çizgiyle alakalı muhtelif yorumlar gelmeye başladı.

Kimileri kalsiyum noksanlığı olduğunu söylerken kimileri ırsi olduğunu söyledi. Bir şahıs ise kan pıhtısı olduğunu söyledi. Ancak Jean Skinner adlı hoşluk uzmanı bunun kanser bulgusu olduğunu öğreniyordu. Alıcısını korkutmak istemedi fakat acilen hekime gitmesi mevzusunda uyardı.

Hekime gösteren bayan tırnağındakinin kızgın bir cins melanom olduğunu ve çoktan lenf bezelerine kadar dağıldığını bilince hemen Jean’i aradı. Jean’in ihtarı sayesinde hastalığı daha da makûslaşmadan teşhis konulmuştu.

Jean, şanssız kadının tırnağının resmini Facebook hesabında paylaşarak uyardı: “Tırnağınızdaki esrarengiz farklılıkları lütfen göz arkasını etmeyin. Bazen çok ciddi hastalıkların habercisi olabilir. Erken teşhis rehabilitasyon sürecinde hayati ehemmiyet taşıyor.”

Milliyet

Bir cevap yazın