Diş Çürüklerinizi Tamamen Yok edin

Çürükler, diş dokusunda alana gelen, bakteri plaklarının ürettiği asitlerin neden olduğu mineral kaybından dolayı ortaya çıkar. Şeker yediğimizde dişlerimizin çürüyeceğine dair yaygın bir kanı olmasına karşın gerçeğinde çürüğü tetikleyen bir hayli yiyecek maddesi vardır.

Gerçeğinde diş problemleri beslenme balanssızlığından kaynaklanır. Bu nedenle çürüğü önlemek ve rehabilitasyonu için araştırmalar sürüyor.

İki faktör Çürüklerle savaşanların genel olarak karşılaştıkları iki faktör vardır:

Cılız sindirim Muhakkak yiyeceklerin fazla tüketimi Bazı insanlar bu iki faktörden yalnızca birine maruzdurlar ve henüz diş çürükleriyle karşılaşmamışlardır.

Örneğin, bazı insanlar fazla şeker harcarlar ama çürükleri yoktur. Öteki yandan balanslı beslenenler ise çürüklerle başa çıkmak zorunda kalabilir. Bu insanlar, bulguları olmasa da cılız sindirimden muzdariptir.

Asitlik derecesi

Nasıl yediğimize ve sindirim sistemimizin ne kadar iyi çalıştığına bağlı olarak bedenimizde tükürük salgılanan sindirim bölgesinin bir Ph seviyesi vardır. Salgılanan tükürük hem virüs ve mikroplara karşı savaşır, hem de ağız yoluyla bulaşabilen tam hastalıklara karşı kalkan misyonu görür. Bu surattan bakteri çürüklerin doğrudan nedeni değildir.

Çok kolay bir natürel ilaç Ağzınızın daha alkali olmasını sağlamak için diş fırçanıza bir ölçü karbonat dökün. Bunu her gün ve fazla ölçüde yapmanızı öneri etmiyoruz; ancak muhakkak aralıklarla, asitli besinler harcadıktan sonra veya diş eti iltihaplanmaları sonrasında kullanımını öneriyoruz.

Kekik otu özlü yağ

Kekik otu natürel bir antibiyotiktir. Bu esansın bir damlasını 1 yemek kaşığı sebze yağında seyrelterek ağzınızı çalkalamak veya dişlerinizi fırçalamak için kullanabilirsiniz. Tadı sizin için azıcık ağırsa esansı yeniden sebze yağında daha az yoğun bir kıvama getirebilirsiniz.

Natürel yollardan ağız çalkalama

Gerekli yağları kullanarak kendi ağız çalkalama suyunuzu yapabilirsiniz.

Malzemeler:

✔️ 3 damla yonca özü yağı

✔️ 10 damla üçgül özü yağı

✔️ 3 damla çay ağacı özü yağı

✔️ 1 damla tarçın özü yağı

✔️ 3 damla kekik özü yağı

✔️ 40 damla dağ kekiği

✔️ 100 ml su

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Karışımı serin ve kuru yerlerde gizleyebilirsiniz. Karışımı çocuklar için kullanacaksanız üçgül özü yağını kullanmaktan kaçının.

Umman suyu ile çalkalama

Ağız çalkalamak için de kullanılan saf umman suyunu aktarlarda veya marketlerde bulabilirsiniz. Umman suyu oldukça alkalidir ve bütün de bedenimizin elementler tablosundaki minerallere ne kadar gereksinimi varsa o kadar ölçüde mineral kapsar. Pak sahillere yakın oturanlar bunu kendileri de elde edebilirler.

Elbette bunu yapacağınız zamanın insanların sahile daha az gittikleri sabah saatleri olmasına dikkat edin. Tortular biriktiğinde, yüzeydeki sudan ziyade suyun altına dalarak suyu alın.

Bir cevap yazın