Diş Eti Çekilmesi İle Savaşan Natürel Yöntem

Diş eti çekilmesi dişlerinizin çevresindeki etlerin geriye doğru çekilerek diş yüzeyinizin büyük bir kısmını dışarıda vazgeçmesi demektir.

Mikroorganizmalar bu bölgede çok basit bir biçimde yaşar ve büyürler. Hatta dişin kökü dahi alana çıkabilir, ve bundan sonra size eziyet yaşatmaya başlar. Bu noktadan sonraki safha hatta size dişinizi kaybettirebilir.

DİŞ ETİ ÇEKİLMESİ YAŞAMAMAK İÇİN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

Diş eti çekilmesi ve değişik diş eti hastalıkları sıhhatsiz ve iyi bakılmayan dişlerde görüldüğünden, ilk olarak ağız bakımına dikkat edilmelidir. Dişler günde en az 2 kere fırçalanmalıdır. Diş fırçası 3 ayda bir değiştirilmelidir. Dişlerde alana gelen plaklar 6 ayda bir diş doktoruna arındırılmalıdır. Sigara gibi diş etine hasar verici maddeler kapsayan şeylerden uzak durulmalıdır. Hekiminiz tarafından tespit edilmiş rastgele bir vitamin noksanlığınız varsa bu dayanak edilmeli ve sıhhatli beslenilmelidir.

Diş Eti Çekilmesi Nebatsal Rehabilitasyon ” Kekik Kürü ”

Her bakımdan çok basit bir nebatsal kür dür. Kekik kürünü yapılması çok basit dır. Gereksinimimiz olan bir ölçü kekik ve su dur.

Kekik Kürü Yapılışı: Kekik kürünü yapmanız için hemen hemen her aktarda basitçe tedarik edebileceğiniz bir tutam kekiği bir bardak suya ilave ederek  5 veya 6 dakika kaynatmanız dır. Kekik kürü hazır sıra geldi uygulamasına.

Kekik Kürü Uygulaması: Hazırladığımız kekik kürünü ılındıktan sonra süzünüz ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınıza bir yudum kekik kürü suyundan alınız ve fırçalayın, geçmiş olsun.

Bir cevap yazın