Diş Taşları Pakliğinin En Kolay 3 Yolu

Kesin çözüm…Bu usulle diş taşlarından kurtulun.

Dişlere, diş etlerine, diş dolgusuna ve diş takmalarına tutunan yapışık ve yumuşak bakteri katmanına diş plağı denir. Bu plaklar tükürüğümüzde bulunan mineraller ile birleşerek sertleşir ve tartar denilen katmanı alana getirirler.

Diş tartarının öteki ismi diş taşıdır. Dişlerde yiyecek viranesi birikmesi, bakteriler, genetik, diş ipi kullanmama, diş fırçalama alışkanlığı edinmeme gibi sebeplerden dolayı dişlerde zamanla tartar ve plak yaradılışı gerçekleşir.

İşte diş tartarı, diş taşını arınmak için natürel çözümler…

CEVİZ

Malzemeler

  • 40 gr ceviz kabuğu
  • 1 su kadehi su

Ceviz kabuğu antibakteriyel özelliği sayesinde dişteki tartar ve plaktan kurtulmanın en tesirli ve natürel usulüdür. Ceviz kabuklarını bir bardak suyun içine koyup 20 dk kaynatın. Ocaktan alıp soğumaya vazgeçin. Diş fırçanızı soğumuş olan bu suda 10 dakika bekletin. Bu suyla dişlerinizi fırçalayın. Günde 3 defa devam edin.

KARBONAT

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 1 tutam tuz
  • Diş fırçası

Karbonat antibakteriyel özelliği sayesinde plak ve tartarı yok eder, ayrıca dişlerin beyazlamasına da takviyeci olur. Antrasit içeriği ile ağız içi pH seviyesini dengeler. Tuz da antimikrobiyal madde olduğundan kısa müddette plak ve tartarlardan kurtulmanızı sağlar.

Karbonat ve tuzu karıştırıp, diş fırçanızı nemlendirip bu karışıma daldırın. Dişlerinizi kibarca bu karışımla fırçalayın. Ardından ağzınızı suyla çalkalayıp tükürün. Bu usule gün fazla başka bir deyişle birer gün ara verip devam edin.

LİMON SUYU

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • Diş fırçası

Limon suyu asidik içeriği sayesinde antimikrobiyal özelliği gösterir. Plak ve tartarın çözülmesine ve nihayetinde yok edilmesine takviyeci olur.

Dişlerinizi her zamanki gibi fırçalayın. Ardından diş fırçanızı yıkayın, limonlu suya batırın. Bu su ile dişlerinizi ve diş etlerini hafifçe ovun. Bir dakika bekleyip suyla ağzınızı durulayın.

Bir cevap yazın