Perhiz ve Egzersiz Olmadan Tığ Gibi Olun

Bundan 2 yıl evveldi. Perhiz yapmaya çalışırken bir mucizeye tanık oldum. Sizlerle bu hadiseyi paylaşmak istedim.

İnsanlar bazen hiç farkında olmadan çok bereketli bilgiler bilebiliyor. Limon kabuğunu kazara yemeye başladım. Olacakları öğrenseydim, daha erken başlardım.

2,5 ay sonra beklemediğim bir neticeyle karşılaştım.

Perhize başlayalı 6 ay olmuştu. Ben de takribî 12 kilo ortamı vermiştim. Daha Önceki formuma dönmenin coşkuyu ile ben daha önceki yeme alışkanlığıma geri dönmeye başlamıştım. Pastalar, börekler, tatlılar…

Çayı çok beğenirim. Öğün yemeklerinden sonra çay içmeden duramazdım. Çaya limon kabuğu koymaya başladım. Ancak bu biçimde içebiliyordum.

Limon kabuklu çay içme kürüm, 2,5 ay süresince bu biçimde devam etti. Limonlu çayı içiyordum, içtikten sonra da limonu kabuğuyla birlikte yiyordum.

3 ay sonra tekerrür tartıldığımda gözlerime inanamadım. 7 kilo vermiştim. Hemde hiç bir rejim yapmadan. Bu 3 ay süresince yediklerime de çok fazla dikkat etmemiştim.

Azıcık düşündükten sonra işin gizemi çay ile ıslanmış limonlarda olduğunu düşündüm.

Rastla yapıtı keşfettiğim bu hadiseyi etrafımdaki insanlara anlattım. Herkese öneri ettim. İşe yaradığını söyleyen şahıslar çoğunluktaydı. Daha fazla zayıflamak istemiyordum. İstediklerimi yiyordum. Tabi ki çok fazla abartmadan. Limon Suyu Kabuğu sayesinde kilo almıyordum.

Bu limon kabuklarını bir kür haline getirmeliyim diye düşündüm. Nasıl Yapılabilir diye düşünürken şöyle bir şey geldi usuma;

Limon kabuğu kürü ile zayıflama

Pazardan 1 kilo limon aldım.

Aldığım limonları küp küp kestim. Kabuklarıyla birlikte.

Bir kavanoza hepsini doldurdum.

Ocağı açıp bir tencereye 2 su kadehi su koydum

İçine 2 çubuk tarçın, ve azıcıkta karanfil ilave ettim.

Harika bir şurup olmuştu.

Şurubunu soğuttum ve limon dolu kavanozun içine doldurdum.

Ağzını hava almayacak biçimde kapattım. Buzdolabına koydum.

Tarçın şurubu limonların daha uzun zaman direnmesini sağlıyor.

Takribî 1,5 2 ay bozulmayacaktır.

Çay zamanı çıkarıp, limon dilimlerini çayıma atıyorum.

Bu mucize iksiri kullandıktan sonra yediklerime dikkat etmesem de kilo almıyorum. Tatlı , börek, hamur işleri gibi yemekleri gönül rahatlığıyla yiyorum. Yalnızca çok fazla mübalağa etmiyorum. Kilom yerinde sayıyor. Bu da beni çok mutlu ediyor. Başka bir verimi de hazımsızlığa çok iyi gelmesi.

Belki böyle bir usulü daha evvel sınayanlar olmuştur. Benim kazara bulduğum bu usulü herkese öneri ederim.

Bir cevap yazın