Dizleri İyileştiriyor, Kemikleri Yine Doğmuş Gibi Yapıyor

Cerahatli eklemler, romatizmal hastalıklar, bademcik cerahati, kuru egzama, topuk dikeni ve onlarca hastalığa şifa!

Eklem sızıları günümüzün en çok karşılaşılan rahatsızlıkları arasında yer almaktadır. Hayat işlevlerini bütün olarak etkilemese de, sızılı süreçleri nedeniyle bireyin yevmiye işlerinden bütün fayda almasına mani olur.

Büyük eklemler olarak adlandırılan bilek, omuz, bel veya boyun, diz eklemleri gibi bölgelerde alana gelen rahatsızlıklar oldukça ehemmiyetli ve salt suretle dikkat edilmesi gereken rahatsızlıkların başında gelmektedir.

Eklem sızıları rehabilitasyonu ile ilgili rastgele bir müdahale yapılmadığı taktirde sızılar zamanla çoğalmaya başlar ve sizlerin hayat standartlarını negatif tesirler. Eklem sızılarının bulgusu ise ilk düzeyde ara sıra gözlemlenmekle birlikte, zamanla şiddetini ve sıklığını arttırmaktadır.

Bunun yanı sıra öbür bulguları;

 • Şahısta hareket bozuklukları meseleyi ortaya çıkar.
 • Eklemlerde şişlik ve sertlik gibi meseleler alana gelir.
 • Hareketlerde noksanlıklar kendisini ön tasarıya çıkartır.

Eklem sızıları için nebatsal kür! Eklem sızıları rehabilitasyonu mevzusunda çok sık uygulanan ve günümüzde seçim edilen limon kabuğu kürü, bu sızıları kalıcı olarak dindirmenizde faal bir rol oynamaktadır. Kolay hazırlanabilen ve aktardan temin edeceğiniz malzemeler ile kullanımına başlayacağınız bu kürün hazırlanma safhasını adım adım sizlere sunuyoruz.

Şimdi gelelim limon kabuğu kürüne;

 • Natürel sızma zeytinyağı
 • 2 adet büyük organik limon
 • Okaliptüs yaprakları
 • Kapaklı bir kavanoz
 • Temiz bandaj bezi

Limon kabuklarını soyun ve bir kavanoz içerisine koyun. Daha sonrasında kabukları tamamen kaplayacak kadar zeytinyağı ilave edin. İçerisine okaliptüs yapraklarını koyun.

Kavanozun ağzını sıkıca kapatın ve karışımı 2 hafta 14 gün bekletin. 2 hafta geçtikten sonra karışımı bandaj bezinin üzerine dökün ve sızı olan bölgelere yerleştirin. Her gece bu rehabilitasyonu uygulayarak hem sızılarınızdan kurtulabilir, hem de yatarken cildinize işlemesine ihtimal tanıyabilirsiniz.

Öbür rehabilitasyon usulleri! Eklem sızıları rehabilitasyonunda kullanılan bir hayli usul mevcuttur. Bunlar arasında ise uzun senelerden bu yana limon rehabilitasyonu olarak adlandırılan ve üst kısımda kürüyle ilgili bilgiler eriştirdiğimiz rehabilitasyon usulü mevcut.

Ek olarak sizlere eklem sızılarınızı dindirecek ve kalıcı çözümler eriştirecek bazı usul ve rehabilitasyon süreçlerinden de bahsedeceğiz.

Akupunktur Rehabilitasyonu: Genel olarak bu rehabilitasyon usulü Eklem sızıları rehabilitasyonu hususunda çok sık seçim edilmektedir. 2 değişik usul olarak kullanılmaktadır. Ananesel akupunktur olarak adlandırılan rehabilitasyon usulünün yanı sıra şok rehabilitasyonu olarak da seçim edilmektedir.

Eklem sızılarının şiddeti ve vaziyetlerine göre metamorfoz gösteren bu 2 rehabilitasyon usulü için en net kararı yeniden doktorlar vermektedir.

Kaplıca rehabilitasyonu: Ülkemizde kaplıcalar, Eklem sızıları rehabilitasyonu ismi altında çok sık seçim edilen bir usul olarak görülmektedir.

İçerisinde yer alan ısı ve mineral sularının tesiriyle birlikte eklem sızılarına iyi geldiği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Kaplıcaların içerisinde yer alan tazyikin tesiriyle birlikte eklem sızılarının tamamen ortadan kaldırıldığı gözlemlenmiştir. Türkiye’de birkaç değişik bölgede kaplıcaları görmek ve bulmak olası! Bu yazımızı okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Bu bilgiyi bereketli bulduysanız, lütfen dostlarınızla ve ailenizle de paylaşın. Fiyatsız bilgiyi paylaşma gayretimize verdiğiniz dayanak için çok teşekkürler.

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla bireyin yararlanması için, hoşlanıp, paylaşmayı unutmayın lütfen…

“Dizleri İyileştiriyor, Kemikleri Yine Doğmuş Gibi Yapıyor” üzerine 13 yorum.

 1. okalüptüsün miktarını söylenememişsiniz ne kadar atılacak kavanozun içine ben ufalanmış yaprak aldım 50 gram kadar bunun hepsini mı atacağım teşekkürler

  1. Benim kuru soğanla ağrım geçti kanıtlandı.iri soğanı ortadan böldüm tam kesmedim , bütün olarak küçük ocakta pişirdim susuz olacak,dizimin dayanabilejceği sıcaklıkta iki iri aspirin güzelce ezip soğanın ūzerine aspirin koyup soğuyuncaya kadar bekletip, duruladıktan sonra,limonun kabuğuna rendeleyip suyunu sıktım ve dizimi bi güzel limon kabuk suyuyla mazajlayarak deriye yedirip, arkasından hakiki zeytinyağını masaladım naylon sardım bır gün bekledim. Ağrılarım geçti ara ara yapıyorum ağrı olursa aylarca faydasını gördüm .geçmiş olsun kimin ağrısı varsa deneyin faydasını göreceksiniz.ben hap kullanmıyorum.ne lazım irice soğan,iri aspirin,limon kabuk suyu,zeytinyağı,

 2. ummuhan hanim guzel onerinizi biraz daha anlasilir sekilde yazabiliseniz sevinirim,tesekkurler…..

 3. Şöyle yapmış. Susuz olarak soğanı pişirmiş. Üzerine ezdiği aspirini koymuş ve cildinin dayanacağı sıcaklıkta dizine koymuş. Soğuyana kadar beklemiş. Sonra limonun kabuğunu rendelemiş, suyunu çıkartmış. Suyu zeytin yağıyla karıştırmış ve o suyla dizini ovmuş. En sonunda da naylonla sarmış. Bir gün öyle beklemiş. Valla ben bu kadar anlayabildim.

 4. Anlamak için bir kaç defa okumak gerekiyor arkadaşlar. Soğanı ortadan 2 ye kesip susuz tencerede pişirin sonra ocaktan alın ortadan ikiye kestiginiz yarım olan soğanların üzerine toz haline getirdiğiniz aspirini serpin ağrıyan yerin üzerine koyabileceğiniz sıcaklığa gelince koyuyorsunuz sonra o soğuyana kadar o bölgede kalıyor daha sonra limonun kabuklarını rendeleyin suyunu da sıkın kabukla limonu karıştırın soğan işlemi bittikten sonra sonra o bölgeyi yıkayın ve limon suyu ve kabuklu karışımla iyice ovun. Daha sonrada zeytinyağıyla ovun son olarak strecleyin 1 gün bekleyin. Benim anlaşırım bu bence hanımefendi bunu anlatmak istemiş umarım yardımcı olabilmişimdir

Bir cevap yazın