Dizlerinizdeki Sızıları Yok Eden Tasvir

Ne kadar sıhhatli ve fit olursak olalım, ihtiyarlamaktan kaçmak ihtimalsizdir. Yaşlılık da bir anlamda metabolizmanın yavaşlaması, hafıza kaybı ve daha yavaş adımlar atmak demektir.

Uzun bir hayat sürmek bedeninizde netlikle bir ekip izler vazgeçecektir. Bunlardan bir tanesi de eklemlerde ve asap hücrelerinde aşınma ve yırtılmadır. Bazı insanlar bu acıyla yaşayabilirler ancak çoğu yaşlı için eklem sızıları, günlük yaşamdaki faaliyetleri yasaklayan bir baş belasıdır.

Bu vaziyette insanların müracaat ettiği ilk şey natürel olarak sızı kesicilerdir. Sızı kesicilerin kısa süreli tesiri yadsınamaz ancak bedeniniz bir kere sızı kesicileri bağımlı kaldığında bir daha onlardan kurtuluş yoktur. Hiç kimse tam yaşamını haplara bağlı olarak yaşamak istemez.

Diz bölgesindeki eklemleri kuvvetlendiren natürel bir meşrubatın tanımını sizler için hazırladık…

Malzemeler

 • 2 kase dilimlenmiş ananas
 • 1 bardak yulaf ezmesi
 • 1 çay kaşığı toz tarçın 1 çay kaşığını geçmeyin
 • 2 çay kaşığı tatlandırılmamış jelatin tatlandırılmış kullanmayın
 • 1 bardak natürel portakal suyu hazır portakal suyu kullanmayın
 • 250 gram çekilmiş tatlı badem
 • 1 çay kaşığı organik bal
 • 250 ml su

Hazırlanışı

 • Yulaf ezmesini 10 dakika süresince kavurun ve soğumaya bırakın.
 • Soğuduktan sonra değişik malzemeler ile blendera koyun ve hoşça karıştırın.
 • Malzemeler sıvı kıvama geldiğinde üzerine suyu ilave edip tekerrür hoşça blender ile karıştırın.
 • 15 gün süresince günde 2 bardak bu meşrubatı tüketin.

İlk kadehi sabahları aç karnına, değişiğini de öğle yemeğinden sonra harcamanız nasihat edilmektedir.

Sıhhatli eklemlere ve adalelere sahip olmak için yalnızca egzersiz yapmak yeterli değildir, aynı zamanda sıhhatli bir biçimde beslenmek gerekmektedir. Bazı besinler eklemleri ve adaleleri kuvvetlendirme mevzusunda spordan dahi daha tesirlidir.

Aşağıda eklemleriniz ve adalelerinizi sıhhatli yakalama mevzusunda bir kaç ipucu bulabilirsiniz.

Bol Ölçüde Su Tüketin

Vücudumuz, dokular ve kıkırdak arasında sürtünmeyi düşüren ve yağlanmayı sağlayan sinovyal akışkan kapsar. Bedene yeteri kadar su almak bu sinovyal akışkanları daha da kuvvetlendirir. Ve bu sıcak yaz günlerinde serinlemek için içebileceğiniz en sıhhatli akışkan bir bardak su olacaktır.

Daha Fazla C Vitamini Tüketin

C vitamini alımını çoğaldırarak, bedende ortaya çıkabilecek enfeksiyonların yaradılış tehlikesini düşürebilirsiniz. C vitamini doğrultusundan en zengin gıdalar ise; portakal, çilek, brokoli ve domatestir. Bu yiyecekleri kumpaslı olarak harcadığınız takdirde eklemleriniz, asap hücreleriniz ve bağ dokularınız daha sıhhatli olacaktır.

Diyetinize Daha Fazla Sebze Ekleyin

Bir çoğumuz ufakken sebze yemekten nefret etmişizdir. Hatta bu nefret o kadar ileriye gitmiştir ki anne-babamız sebzeleri yememiz karşılığında bize mükâfat verir hale gelmiştir. Alyum sebzeleri, kemiklerin, eklemlerin ve asap hücrelerinin gereksinim dinlediği kollajen ve değişik yiyecek maddelerinin yaradılışını sağlayan sülfür doğrultusundan çok zengindir. Yapılan araştırmalar, bedendeki sülfür seviyesinin düşük olmasının, eklemlerin kendilerini tamir etme sürecini yavaşlattığını göstermiştir.

Protein Alımını Arttırın

Protein alımını yükseltmenin en iyi yolu et harcamaktır. Protein, kıkırdakları kuvvetlendiren ve yaraların iyileşmesini sağlayan amino asitlerin bedene girmesini sağlayacaktır. Şayet kırmızı et beğenen biri değilseniz, onun yerine balık, ceviz, fındık ve muhtelif baklagilleri harcayabilirsiniz. Ayrıca, şayet adalelerinizi kuvvetlendirmeye çalışıyorsanız protein size uzun vadeli katkı sağlayacaktır.

Lüfer, Çinekop Gibi Balıkları Yiyin

Bedendeki enfeksiyonları durdurmak için lüfer balığı harcayabilirsiniz. Lüfer ayrıca egzersiz sırasında bedende oluşan zehirli maddeleri ve onların yaydığı kötü tesirleri önlemede oldukça tesirlidir. Haftada 2 kere lüfer yiyin. Seçenek olarak, ton balığı, sardalya ve somon da harcayabilirsiniz.

Bir cevap yazın