Doğru bileşenlerle beraber harcanan baharatlar şifa bombasına dönüşüyor!

Zerdeçal yumurta ile harcanırsa kansere karşı gözetiyor, yoğurt ile birlikte harcanan kimyon ise süratli kilo vermede tesirli oluyor. Yemeklere tat katması veya renk vermesi emeliyle kullandığımız baharatların bereketleri saymakla bitmiyor.

Amerika Seattle Fred Hutchinson Araştırma Merkezi uzmanlarınca baharatların nasıl daha yararlı olabileceğine dair araştırma yapıldı. İşte beraber harcanınca bereketi dayanan şifa bombası baharatlar…

BU BAHARATLARI BERABER YİYELİM BEREKETİ KATLANSIN

ZERDEÇAL ile YUMURTA

Kansere karşı gözeten irin giderici zerdeçalı, özellikle tavuklu, yumurtalı ve ton balıklı yemeklerle birlikte harcadığınızda yararını artırıyor. Bu biçimde bir çok hastalığa karşı gözetiyor.

KARABİBER ile BAL

Toz karabiber ile bal ve soğanı karıştırarak macun yapılıp saça sürüldüğünde saç dökülmesine deva olduğunu, dökülen saçları geri çıkardığını göreceksiniz.

ELMA ile TARÇIN

İnsülin mukavemetini artıran tarçın ve elma karışımı, gereksinimini de bu biçimde azaltıyor.

BİBERİYE ve TAHIL

Domates sosunuzu yada etinizi marine ederken biberiye kesinlikle kullanın. Ayrıca kek ve hububatlı ekmeklerle beraber kullanacağınız biberiye kronik rahatsızlıklara karşı koruma sağlıyor.

YOĞURT ve KİMYON

Yoğurt ile kimyonu birlikte harcamak metabolizmayı süratlendiriyor. Kimyonu havuçla beraber harcamak ise bedenin mukavemetini artırıyor.

KIRMIZI BİBER – ET

Toz veya pul kırmızı biberi et ve balık marine ederken kullanırsanız metabolizma süratinizi artıracaktır.

KİŞNİŞ ile TAVUK

Maydanozgiller ailesinden olan kişnişin tohumları çekilmiş toz kişniş tavuk ile birlikle harcanırsa uykusuzluğa iyi kazanç.

Bir cevap yazın