Doğum Ayınız Sıhhat Ve Kişiliğinizi Etkilemektedir

Çağdaş bilim, seyyarelerin yaşamımızda hiçbir tesiri olmadığını ispatladı. Ama, bazı son araştırmalar, doğduğumuz mevsimin yaşamlarımızı ve sıhhatimizi etkilediğini gösteriyor. Ve Yazının Sonunda Sizler için hazırladığımız Sürpriz Bir Bonusumuz var ?

Doğum gününün mevsimi yaşamımızı nasıl etkiliyor?

Sene süresince bayanlar değişik ölçüde güneş ışığına maruz kalıyor. Bilim adamları, güneş ışığının noksanlığının bir çocuğun annesinin rahminde büyümesini etkileyebileceğini düşünüyor.

Şaşırtıcı bir biçimde, doğum ayı, dopamin ve serotonin seviyesini – mutluluk ve iyi duygudu hormonlarını etkiliyor.

Bununla beraber, İspanya Alicante Üniversitesi’ndeki tahlilciler, bir bireyin doğum ayı ile 27 kronik hastalığın ve rahatsızlığa meylin arasında irtibat olduğunu keşfettiler.

Kış mevsiminde doğanlar, öteki mevsimlerde doğanlara mukayeseyle daha uzundurlar. Çünki, senenin bu saatinde fazla güneş almazsınız. Bu sebeple kışın doğanlar bastırılmış hava ve bunalıma kapılırlar.

Ocak ayında doğanlar

mide ülseri, kabızlık, bel sızısı erkek, kalp krizi, migren ve menopoz meseleleri bayanlar görülür.

Aynı zamanda, Ocak ayında doğan erkekler, Eylül ayında doğanlara mukayeseyle tiroid bezi problemlerinde 3 kat daha az kasvet çekiyor.

Şubat ayında doğanlar

tiroid bezi problemleri, osteoartrit, kalp rahatsızlıkları erkekler ve trombozdan bayanlar haberdar olmalıdır.

İlkbaharda doğan herkes her zaman iyi bir ruh halindedirler. Mart, Nisan ve Mayıs aylarında doğum günleri olanlar daha çok iyimser insanlar olurlar .

Mart ayında doğanlar

erkeklerde astım, katarakt ve kalp problemleri olabilir.

Bayanlar romatizma, kabızlık ve artritin farkında olmalıdır.

Nisan ayında doğan

erkekler osteoporoz, tiroid bezi problemleri ve astıma yakalanır. Nisan ayında doğan bayanlar bronşit, urlar ve osteoporozdan haberdar olmalıdır.

Mayıs ayında doğan

insanlar astım, bunalım ve şeker hastalığını tutulabilir. Bayanların osteoporoz, kabızlık ve kronik alerjileri olması mümkündür.

Aynı zamanda, Mayıs ayında doğan erkeklerin, Aralık ayında doğanlar gibi bunalıma yatkın olması mümkündür.

Yaz mevsiminde doğan insanlar dünyayı pozitif biçimde görüyorlar. Yeniden de, siklotimiye düşürülürler: sık duygusal dalgalanmalar. Bazı ender olaylarda siklotmi, bipolar bozukluk veya manyak depresif psikoz gibi psikolojik bir bozukluğa ilerleyebilir. Bu insanlardaki “salınım” tesiri, kış aylarında doğanlara mukayeseyle çok sarihtir.

Haziran ayında doğan

erkekler katarakt, kronik bronşit ve kalp hastalığı geçiriyor. Bayanlarda romatizma, üriner inkontinans ve artriteklem sızıları, ilave etmelerde iltihaplanma görülür.

Yazın ilk aylarında doğan erkeklerin, bunalıma maruz kalma ihtimali % 34, bel sızısı kuşkusu % 22 daha düşüktür. Aynı zamanda, Haziran ayında doğan bayanların menopoz meseleleri % 35, migrene muzdarip olma olasılığı % 33 daha düşüktür.

Temmuz ayında doğan

insanların muhtemelen astım, artrit, urlar ve kronik boyun sızısı var.

Ağustos ayında doğan

insanlar alttaki hastalıklara bulaşmaktadırlar:

Erkekler osteoporoz, astım ve tiroid bezi problemlerine sahip olabilir; bayanlarda romatizma, artrit ve tromboz olabilir.

Eylül Ayında Doğan

İyi haber, çok güneş ışığı sayesinde Eylül, Ekim ve Kasım aylarında doğan insanlar bunalıma ya da bipolar hastalığa tutulmamaktadır.

Eylül ayında doğan herkes osteoporoz ve tiroid bezi problemlerinden muzdarip olabilir. Erkekler astım hastalığını tutulabilir ve bayanlar urlardan muzdarip olabilir.

Eylül ayında doğan herkesin rastgele bir kronik hastalığa tutulma kaderi az olmasıdır.

Ekim ayında doğan

erkekler tiroid bezi meselelerine ve migrenlere bulaştırılır; bayanlarda kansızlık ve yüksek seviyede kolesterol görülebilir. Hem erkek hem de bayanlarda osteoporoz olması mümkündür.

Kasım ayında doğan

erkeklerin kronik cilt hastalıkları, kalp veya tiroit bezi problemleri olması mümkündür. Kasım ayında doğan bayanlar kalp krizi, konstipasyon veya varis biçiminde damar çekilmesi gidişatları gözlenebilir.

Bonus: Kasım ayında doğan bayanlar menopoz yarıyılında mesele yaşamazlar.

Aralık ayında doğan

erkeklerin katarakt, bunalım ve kalp problemleri olması mümkündür. Bayanların astım, tromboz ve kronik bronşit olması mümkündür.

Bazı spesifik kişilik özellikleriyle ve hastalıklarla beraber, belli aylarda doğan insanlar muhtemelen belirli kariyer yolunu izlemektedir.

 • Ocak ayında doğan insanlar tahsilatçılar – borç tahsisinde uzmanlar – ve emlakçılar.
 • Şubat ayında doğan insanlar sanatçılar veya sanatla uğraşanlar olabilir.
 • Mart ayında doğan insanlar müzisyen veya kaptan olabilir.
 • Nisan ayında doğan insanlar diktatör işverenler olabilirler.
 • Mayıs ayında doğan insanlar sporcu veya siyasetçidir.
 • Haziran ayında doğan insanlar CEO’lar veya bilim adamları olabilirler.
 • Temmuz ayında doğan insanlar inşaatçılar, tren sürücüleri veya sanatçılar olabilir.
 • Ağustos ayında doğan insanlar inşaatçılar ya da siyasetçi olabilir.
 • Eylül ayında doğan insanlar yüksek zafer sağlayan talebeler veya sporcular olabilirler.
 • Ekim ayında doğan insanlar siyasetçiler olabilir.
 • Kasım ayında doğan insanlar “şöhretli” kabahatliler olabilirler.
 • Aralık ayında doğmuş insanlar dişhekimleri veya mesih olabilir.

Bu araştırmanın neticelerini netlikle geri döndürülemez bir şey olarak idrak etmeyin. Öncelikle, değişik ülkelerdeki hava şartları farklılık gösterebilir. İkincisi, her birey, kendi yapıya evrilmesi eşsiz bir karakter geliştirir ve kendi sıhhat gidişatını iyileştirir. Bu eylemler herkese sarihtir ve Noel Günü, Bağımsızlık Günü veya Şükran Günü’nde doğup gelişmediğiniz ehemmiyetli değildir.

Bir cevap yazın