Dolaşım Bozukluğunun 4 Bulgusu

Dolaşım bozukluğunuz olduğunu gösteren bulguları es geçmeyin. Bu ehemmiyetli bir problemdir ancak zamanında rehabilitasyon edilirse tesirleri azaltılabilir.

Dolaşım sistemi sıhhatiniz için oldukça ehemmiyetlidir. Uzuvlarınızın, adalelerinizin ve kemiklerinizin beslenmesinden mesuldür. Ancak kanınız olması gerektiği süratte akmıyorsa bedeniniz bundan etkilenmeye başlar.

Eğer problem daha da ilerlerse kalp krizi, felç, ülser ya da kangren gibi ehemmiyetli sıhhat meseleleri alana gelebilir.

Neyse ki, bu problem aniden ortaya çıkmıyor. Aksine, fark etmesi oldukça basit semptomlarla safhalı olarak büyüyor. Ancak pek çok insan semptomların neler olduğunu öğrenmiyor. Bu sebeple, size en sık ortaya çıkan semptomların neler olduğunu anlatmak istiyoruz. Böylece riskin erken farkına varabilirsiniz.

Haydi semptomlara bir göz atalım:

Dolaşım bozukluğunun bulguları

1.El ve ayaklarda karıncalanma

Uzun bir vakit aynı pozisyonda kaldığınızda bedeninizde karıncalanmalar olması olağandır. Genellikle bacaklarda alana kazanç ancak günümüzde cep telefonu kullanımı o kadar yaygın ki, bu vaziyet kollarda ve ellerde karıncalanmaları artırıyor.

Sonuçta, hareket etmek kan akışını süratlendirirken, hareketsiz kalmak dolaşımı yavaşlatır. Dolayısıyla, dolaşım bozukluğu olan insanlar, uzun vakit hareket etmediklerinde bedenlerinde karıncalanma alana kazanç.

Bunu önlemek için, her gün en az yarım saat yürüyüş yapmak iyi bir fikirdir. Bu kolay egzersiz, adalelerinizi harekete geçirir ve kan akışını sağlar.

2. Bacaklarda şişkinlik

Bacaklarınız şişer zira bedeniniz, bölgede yeterli kan akışı olmadığı için balansı sağlamaya çalışır. Bu vaziyeti de, akışkanları bedende tutarak yapar.
Bu dengeleme çok yoğun olabilir, el ve ayaklarda acı ve anlaşma hissi hatta siyah mavi arası bir renk başkalaşımı alana gelene kadar şişme görülebilir. Böyle bir semptomla karşılaşırsanız kesinlikle hekime görünün.

Ayrıca bedeninizde yakalanan akışkanı dışarı atabilmek için bol su için ve ayaklarınızı yukarıya kaldırarak dinlenin. Bu, bedeninizde kan gitmeyen bölgelere kan akışını sağlar.

3. Bitkinlik

Daha evvel de bahsettiğimiz gibi, kan tam bedenin enerji kaynağıdır. Bu, gitmesi gereken yerlere erişemediğinde, bedeninizde o bölgenin ekstra çalışması ve bayağıdan daha fazla yorulması anlamına kazanç.

Vücudunuzun bir bölgesi yorulduğunda değişik uzuvların desteğine lüzum dinler böylece tam uzuvlarınız daha fazla çalışmış olur. Netice olarak da genel bir bitkinlik hissi gününüzü dinç bir biçimde geçirmenizi engeller.

Böyle bir vaziyet yaşıyorsanız, hekime danışmanın yanı sıra enerji veren gıdaları daha fazla harcamayı sınayabilirsiniz. Güne enerji veren bir smoothie ile başlamak şahane bir fikir olacaktır. Aralarından bir tanesini seçin, hepsi oldukça lezzetli!

4. Saç dökülmesi

Saç dökülmesi yalnızca erkeklerin yaşadığı bir mesele değildir. Erkeklerde daha sık görüldüğü doğrudur ancak dolaşım bozukluğu olan herkesin başına gelebilir.

Güçlü saçlara sahip olabilmek için gıda gerekir. Bu sebeple, dolaşım bozukluğu probleminiz varsa saçlarınız da bu gidişattan etkilenir. Dökülmenin yanı sıra, saçlarınız kuruyabilir ve uçları kırılabilir.

Bu meseleleri çözmek için, natürel saç maskeleri kullanmanızı öneriyoruz. Suni bileşenlere mukayeseyle çok daha tesirli olan bu maskeler bütçeye uygun ve sıhhatlidirler. Ayrıca, gayret sarfetmeden dolaşımınızı süratlendirmeye takviyeci olabilecek bazı çayları harcamak da iyi bir fikir olacaktır.

Bunlar, dolaşım bozukluğunun en apaçık semptomlarıdır. Bunların yanı sıra, bazı çözüm teklifleri sunmuş olsak da, böyle bir gidişattan şüpheleniyorsanız her zaman ilk olarak bir hekime danışmanızı öneriyoruz. Hekiminiz sualin ne olduğu ve nasıl çözüleceği mevzusunda size bilgi verecektir.

Kan dolaşımının bedeniniz için çok ehemmiyetli olduğunu unutmayın ve bu semptomlara karşı gözlerinizi dört açın!

Bir cevap yazın