Domatesi Suratınıza Sürerseniz

Domates yemeklerinize lezzet katmasının yanına başlı başına bir hoşluk kaynağıdır. Son zamanlarda çok fazla cilt üzerinde sınanan usullerden biriside domates maskesi usulü. Üstelik maske haline getirmeden de surata sürmek cilt için fantastik faydalar sağlıyor. İşte cildinize domates sürdüğünüzde ortaya çıkacak olan metamorfozlar…

Domates içerisinde cilt için çok yararlı mineraller barındırmaktadır. İçerisinde bulunan bol ölçüde c vitamini ve E viatamini cilt açısından oldukça faydalıdır.

Domates cilde sürüldüğünde ne gibi faydalar sağlar, domatesin cilt üzerindeki tesirleri nelerdir, işte yanıtları…

Kışın kuruyan cildiniz neme doyar

Domates kuru ciltlerin ıslamasını, yağ ciltlerin nem balansını sağlamasını ve pürüzsüz bir bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Güneş kirlerini giderir

Domates güneşin ultraviyole ışınlarından gözetmeye takviyeci olur. Ciltte oluşan güneş kirlerini gidermeye takviyeci olur.

Sivilceleri yok eder

Domates içerisinde salistik asit kapsar. Salistik asit cilt üzerinde var olan sivilcelerin yok edilmesine takviyeci olmaktadır.

Cildi beyazlatır

Domatesin içerisinde var olan verimli asitler, cilt rengini açar ve cildi beyazlatmaya takviyeci olur.

Peki domates cilde nasıl uygulanır?

Domatesi ikiye dağılıp üzerine limon tozu serpiştirin. Ve cildiniz üzerinde dolaştırın. Bu biçimde hem gözenekleriniz sıkılaşmış hemde cildinizi ölü hücrelerden temizletmiş olursunuz.

Cilt beyazlatmak için: Bir adet domatesi rondodan geçirin. İçerisine bir ölçü un ilave edin. Hamur kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı suratınızda 5 dk beklettikten sora yıkayın.

Uyarı: Cildinizde hassasiyet varsa bu karışımı kullanmadan evvel bir dermatoloji uzmanına danışmanız gerekir.

Bir cevap yazın