Dudak Nemlendiricisini Kullanabileceğiniz 10 Yer

Evet bugünde sıradan olmayan ama sizin çok işinize yarayacak bilgiler ile karşınızdayız. Dudak nemlendiricileri her kadının makyaj çantasında netlikle bulunması gereken şeylerden bir tanesi. Dudak nemlendiricilerinin reel kullanım alanı dudaklarımız soğuk havalar gibi bir hayli dış etkenden korumaktır. Ancak, bunun yanında, dudak nemlendiricisinin eşsiz kullanım alanları da bulunmakta.

1.Ayakkabının vurması sonucu oluşan su kabarcıklarına mani olmak.

Yeni bir çift ayakkabıya kim hayır diyebilir ki? Ancak yeni kunduralarımızı giydiğimizde bazen henüz şeklin oturmamasından kaynaklı olarak ayaklarımızın arkasında su kabarcıkları ve yaralar oluşur. Eğer bu gidişatı siz de yaşıyorsanız, ayakkabınızın sizi rahatsız ettiği noktaya biraz dudak nemlendiricisi sürün ve kaldığınız yerden rahatça yürümeye devam edin.

2.Parmağınıza sıkışan yüzüğü çıkartmak.

Bazı zamanlar bir yüzüğü çıkarmak takması kadar kolay olmayabiliyor. Böyle gidişatlarda aklımıza gelen ilk usul genellikle sabun kullanmaktır. Ancak dudak nemlendiricinizi kullanmak varken hemen banyoya yönelmenize hiç gerek yok. Tüm yüzüğü dudak nemlendiricisiyle kapladıktan sonra yüzüğünüzün rahatlıkla çıktığını siz de göreceksiniz.

3.Deri mahsullerinizin üzerindeki minik çizikleri kapatmak ve onları parlatmak.

Eğer deri ayakkabılarınızın üzerinde minik çizikler varsa bunları kapatmak için dudak nemlendiricinizi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu usulü sadece ufuk çizikler suratından eskiki ve sıkıcı hale gelmiş çanta, kemer ve mobilya gibi eşyalarda da kullanabilirsiniz.

4.Minik kesikleri ve böcek ısırıklarını iyileştirmek.

Nemlendirme ve yatıştırma özellikleri sayesinde dudak nemlendiricileri rahatlıkla kaşınma hissini azaltır ve iyileşme sürecinden hızlandırır. Aynı zamanda ciltteki kızarmaları yok eder ve küçük kesikleri yatıştırır.

5.Uçuşan ve elektriklenen saçları ve kaşları kontrol altına alabilmek.

Dudak nemlendiricileri saçınızın daha düzgün ve kusursuz olmasına dayanakçı olur. Tek yapmanız gereken tarağınıza biraz dudak nemlendiricisi sürmek ve saçınızı diplerinden uzak durarak taramak. Dudak nemlendiricileri balmumu bazlı olduğu için eğer kaşlarınıza uygularsanız kaşlarınızın daha kumpaslı durmasını sağlayabilirsiniz.

6.Burnunuzda oluşan yaraları yatıştırmak.

Grip ya da soğuk algınlığı gibi hastalıklara yakalandığınız zamanlarda aralıksız olarak burnunuzu silmek burnunuzun içinde ya da yanlarında yaraların oluşmasına neden olabilir. Yapmanız gereken yalnızca parmağınıza sürdüğünüz dudak nemlendiricisini sizi rahatsız eden yaralı bölgelere uygulamak. Dudak nemlendiricisi o bölgeleri nemlendirip yaraların iyileşmesini sağlayacaktır. Ancak sakın mentollü dudak nemlendiricisini böyle bir gidişatta kullanmayın çünkü kaşınmaya neden olabilir.

7.İrticalen bir mum yapmak.

Dudak nemlendiricinize bir kibrit ya da minik bir odun parçası batırırsanız acil gidişatlarda işinize yarayabilecek güzel bir mum elde edebilirsiniz.

8.Bir ateş başlatmak.

Eğer bir ateş yakmak isterseniz sıradan bir dudak nemlendiricisi işinize yarayabilir. Pamuk yumağına biraz dudak nemlendiricisi sürün ve ateşe verin. Pamuk yumağı hemen alev alacak ve dudak nemlendiricisinin içindeki yağ sayesinde ateş daha yoğun yanacaktır. Bu usul büyük bir ateş yaktığınız zaman daha uzun yanması için kullanılabilir.

9.Bozuk fermuarları yağlamak.

Dudak nemlendiricileri içinde yağ barındırır ve tam da bu surattan sıkışmış fermuarlarınızı tamir etmek için mükemmeldir.

10.Parfümünüzün daha kalıcı olmasını sağlamak.

Eğer cildinizde parfüm sıktığınız yere dudak nemlendiricisi sürerseniz, parfümünüzün kokusu daha yoğun ve kalıcı olur. Siz de bu sayede parfümünüzün keyfini daha uzun zaman çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın