Dünya Sağlık Teşkilatı, 2020 senesinde hangi hastalığın en çok görüleceğini açıkladı

‘Psikopatlar ve Kurbanları’ isimli romanı ile alakalı seminer veren Girne Amerikan Üniversitesi GAÜ Eğitim Fakültesi PDR Kısmı Öğretim Azası Prof. Dr. Aydın Ankay, Dünya Sağlık Teşkilatı’nün bir bilgisini paylaştı. Bu bilgide 2020 senesinde tüm hastalıklar içinde birinci sırada hangi hastalığın yer alacağı bilgisi yer alıyor. İşte o hastalık…

Girne Amerikan Üniversitesi GAÜ Eğitim Fakültesi PDR Kısmı Öğretim Azası Prof. Dr. Aydın Ankay, kaleme aldığı Psikopatlar ve Kurbanları kitabı ile alakalı seminer verdi. Prof. Ankay, kitapta ele aldığı içeriğin ehemmiyetini anlatırken Dünya Sağlık Teşkilatı’nün bir verisine söyledi; Dünya Sağlık Teşkilatı’ne göre 2020 senesinde tüm hastalıklar içinde bunalım birinci sırayı işgal edecektir

TÜM HASTALIKLAR İÇİNDE BİRİNCİ

Prof. Dr. Aydın Ankay yazmış olduğu “Psikopatlar ve Kurbanları” romanı ile alakalı, GAÜ PDR 4. Sınıf Seminer dersi kapsamında, talebelerine seminer verdi. Ankay konuşmasında; “Günümüzde insan sıhhatine; özellikle ruh sıhhatine verilen değer giderek çok ehemmiyet kazanmaktadır. Dünya Sağlık Teşkilatı’ne göre 2020 senesinde tüm hastalıklar içinde bunalım birinci sırayı işgal edecektir. Bu sebeple, 21’inci asra, ‘Goleman Bunalım Çağı’ denmektedir.” biçiminde konuştu.

ANTİSOSYAL ŞAHSİYET TEKNOLOJİ İLE BERABER SÜRATLE YAYILIYOR

Antisosyal şahsiyet ya da psikopati olarak belirlenen hastalığın, teknolojiye koşut olarak süratle çoğalmakta olduğunu ve bu şahsiyet bozukluğunun kurbanlarının bunalımla tanıştıktan sonra, kesin rehabilitasyon olamadıkları için; eş, iş dostu, akraba, hoca ve talebelerine büyük bir kıymet ödetmekte olduğuna dikkat sürükleyen Prof.Dr. Aydın Ankay “Antisosyal şahsiyet bozukluğu hakkında, yabancı kaynaklarda pek çok yayın yapıldığı halde ülkemizde yazılan kitapların bir kısmı dışında, bağımsız bir kitap oluşturulamamıştır. Yazdığım roman, bu alanda bir ilk olma özelliğini taşımaktadır.

Antisosyaller en çok hukukçular ile muhatap olmakta. Ancak hukukçular, psikolog veya psikiyatr olmadıkları için bu şahısları tasvire uğruna sahip değiller. Kurbanlarının hemen hemen hiçbiri, psikopat karakteri tanımadığı için eş, dost ve talebe olarak ağır faturalar ödediler. Evlenmelerinin mahzurlu olduğunu uyardığım pek çok şahıs, ‘sırtımda yumurta küfesi yok ya’ diyerek ağır değerler ödediler. Ruh sıhhatleri bozuldu.

Zekâ seviyeleri yüksek olan psikopatlar, siyasette, sanatta, bilimde, avukatlıkta ve belki ceo olarak çok üst mevkileri işgal ettiler. Hakikat kimlikleri, hiçbir zaman ortaya çıkarılamadığı için, muhatapları pek çok depresyon geçirdiler, işlerinden oldular. Uyuşturucu bağımlısı, bunalım ve intihar tehlikelerini yaşadılar. Bankadaki hesapları riskte olduğu senaryosu ile pek çok şahıs paralarını bu karakterlere kaptırdılar. Bu ihtimalleri dikkate alarak bu kitabın yazılmasını, insanların tuzaklardan uzak yakalanmasını düşündüm” dedi.

Bir cevap yazın