Dünyanın En Bedelli Çayı!

Daha evvel hiç dinlemediğiniz sıhhatinize bereketli gıdalar

Tükettiğimiz meyve ve sebzeler genel olarak sıhhatimize fayda sağlar. Ancak azıcıktan vereceğimiz yiyecekleri daha evvel hiç dinlememiş olabilirsiniz. Bu gıdalar, diş eti sıhhatinden ten ve göz hastalıklarına kadar bir hayli rahatsızlığa iyi geliyor. İşte daha evvel hiç dinlemediğiniz sıhhatinize bereketli olan gıdalar…

Celeriac

Bu sebze görünüş olarak kerevize benziyor. İçeriğinde B,C,K vitaminlerinden aşırıca barındırıyor. Dolayısıyla sıhhatiniz açısından oldukça bereketli bir sebze…

Wakame

Bu yiyecek deniz likeni olarak öğrenilir. İçeriğinde K vitamini yüksek ölçüde bulundurması sebebiyle böbrek üstü bezlerinin sıhhatli bir biçimde çalışmasına destekçi olur. Aynı zamanda içeriğinde bol ölçüde lif içerir.

Teff

Kemik erimesine ve kemik hastalıklarına karşı oldukça iyi gelen aynı zamanda kalsiyum ambarı olan bir besindir.

Limequa

Görüntü itibariyle yeşil limonu hatırlayan bu yiyecek lif ve C vitaminleri açısından oldukça zengin bir meyvedir.

Pu-erh çayı

Bu çay dünyanın en bedelli çayı olarak anılmaktadır. Kilo vermeye destekçi olmasının yanı sıra kandaki şeker ve kolesterol seviyesini dengeler.

Pomelo

Pomeo narenciye arasında en büyük olan meyvedir. Bu meyvenin yaprakları ezilip harcandığında idrar yolları irinine oldukça iyi kazanç. Aynı zamanda diş ve diş eti hastalıklarına da oldukça fayda sağlıyor.

Noni

Bu nebat pasifik ummanında ve volkanik topraklarda yetişen bir yiyecek kaynağı. Bağışıklık sistemi, asap sistemi hastalıkları ve damar hastalıkları açısından oldukça fayda sağlıyor.

Bir cevap yazın