Durian Meyvesinin Verimleri Nelerdir?

Durian meyvesinin faydaları nelerdir

Daha çok güneydoğu Asya’da yetişen ve millet arasında “Meyvelerin Kralı” diye öğrenilen, üryan elle yakalanamayan bu meyvenin bereketlerini drsaglik.net olarak sizler için inceledik. Durian meyvesinin sıhhatinize nasıl ve ne gibi bereketleri var merak ediyor musunuz? Sizler için cevaplayalım.

1. Müthiş bir enerji kaynağı

Bu meyvenin bir porsiyonu 243 gramdır ve günlük karbonhidrat lüzumunuzun takribî % 20’sini karşılar. Bazı insanlar durian meyvesini perhiz emelli yemezler, ancak koşucular, sporcular ve azıcık enerji arayanlar için iyi bir karbonhidrat bitirici olabilir.Bu meyvenin beşer porsiyonu, gün içindeki tüm karbonhidrat ilavelerini kapsar.

2. Yağ ve kalorisi yüksek

Yani sizi dolduracak demektir. Tek bir porsiyon Durian meyvesi, 350 kaloriyi ve 13 gram yağı kapsıyor. Neyse ki, iyi çeşit yağ bu surattan yağ mevzusunda kaygılanmanıza gerek yok.

3. Durian meyvesi C vitamini bakımından zengin

Durian meyvesinde C vitamini oldukça fazladır ve Durian meyvesi C vitamininden alacağınız tüm verimleri elde etmenizi rahatlıkla sağlar. C vitamini bul durian meyvesinin,hastalıklarla gayret, hastalıkları iyileştirmeye dayanakçı olma, düşük kolestrolü destekleme ve kan akışını iyileştirme gibi verimleri de vardır.

4. B vitamini de oldukça fazla ölçüde mevcuttur

B vitamininin sıhhate bir çok bereketi vardır. Özgür radikalleri yakalamaya dayanakçı olur ve ihtiyarlamayı ve kalp hastalığını önlemeyle doğrudan ilişkilidir. Ayrıca HDL’yi iyi kolesterol artırabilir ve ruh halinizi iyileştirebileceği gibi serotonin seviyelerini iyileştirerek bunalımınızı atlatmanızı kolaylaştıracaktır.

5. Demir ve bakır açısından yüksek

Durian meyvesi demir ve bakır bakımından yüksektir. Sıhhatlı kırmızı kan hücrelerinin yaradılışında ve oluşturulmasında bakır ve demir zorunludur. Durians ayrıca kemik ve cilt sıhhatine dayanakçı olan manganez de içerir.

6. Potasyum açısından zengin

Potasyum kan tazyikini hakimiyet etmeye, sodyum seviyenizi hakimiyet altında yakalamaya ve kalp atış süratinizi tertip etmeye dayanakçı olan ehemmiyetli bir elektrolittir. Durian meyvesinin içeriğinde bol ölçüde potasyum bulunur ve potasyum sıhhat için son derece yararlıdır.

7. Durians’ın triptofanı da var

Triptofanı Tabiatın uyku hapı olarak da öğreniriz, sıradanda bol ölçüde hindi yediğimiz zamanlarda bir senelik triptofanı karşılamış oluruz. Şayet hindi yemiyorsanız Senenin geri kalanında, triptofanı Durian meyvesinden karşılayabilirsiniz. Bu kimyevi, muhtelif nörotransmitterlere metabolize olur ve uyku indüksiyonuna dayanakçı olur hatta sara için rehabilitasyon edici olabilir. Yeniden de sara hastaları ilacı vazgeçmemeli. Kullanmadan evvel Bir hekime danışmalıdır.

8. Tiyamin için iyi bir kaynaktır.

Timain bir öteki adıyla B1 vitamini, gereksinim olduğunda, Durian meyvesi size bir kaynak olabilir. Günlük önerilen alımın takribî %30’unu sadece tek bir porsiyonla karşılar. Tiamin, bedeninizin karbonhidratları enerji içine metabolize etmesine dayanakçı olabilir ve adale ve asap sıhhati gibi şeylere de dayanakçı olur.

Bir cevap yazın